Almanca Kendini Tanıtma

Almanca Kendini Tanıtma Bu yazımızda  (Almanca kendini tanıtma kalıpları) konusunda yardımcı olması için bazı örnekler paylaştık. Ödevlerinizde kullanabilirsiniz. Bu yazdığımız Almanca Kendini Tanıtma cümleleri ile sık sık tekrar yaparsanız öğrenmeniz daha hızlı olacaktır. Başlangıç seviyesinin en temel yapıları kendini tanıtma kalıplarıdır. Bu derste; adını söylemeyi, yaşını söylemeyi, mesleğini söylemeyi, eğitimini söylemeyi, doğum tarihini söylemeyi göreceksiniz. Aşağıda Almanca Kendini Tanıtma metni yer almaktadır. Diyalog kısmında da Almanca kendini tanıtmayla ilgili diyalogu bulabilirsiniz.

 

Benim adım Sibel. 18 yaşındayım. Geniş ailem: Annem, kız kardeşim ve büyük annemle Ankara da yaşıyorum. Annemin ismi Elif, ev hanımıdır. Kız kardeşimin ismi Özge. arkadaş canlısıdır. Şehrin merkezindeki büyük hastanede hemşire olarak çalışıyor. Büyükannemin ismi Halime. 81 yaşında. Onu seviyorum çünkü çok tatlı ve komik. Fen lisesinde okuyorum. Matematik okuyarak başarılı bir bilim insanı olmak istiyorum. Yürümeyi ve kitap okumayı seviyorum. Bazen de ailem ve arkadaşlarımla beraber sinemaya da giderim.

Ich heiße Sibel. Ich bin 18 Jahre alt. Zusammen mit meiner großen Familie, und zwar mit meiner Mutter, meiner jüngeren Schwester und meiner Großmutter leben wir in Ankara. Meine Mutter heißt Elif, sie ist vom Beruf Hausfrau. Meine jüngere Schwester heißt Özge. Sie ist sehr freundlich. Sie arbeitet als Krankenschwester in einem großen Krankenhaus im Stadtzentrum. Meine Großmutter heißt Halime. Sie ist 81 Jahre alt. Ich liebe sie, denn sie ist sehr süß und lustig. Ich besuche das Gymnasium für Naturwissenschaften. Ich möchte Mathematik studieren und eine erfolgreiche Wissenschaftlerin sein. Ich mag Wandern und Buchlesen. Manchmal gehe ich zusammen mit meiner Familie und meinen Befreundeten ins Kino.

almanca-kendini-tanitma

Almanca Kendini Tanıtma Yazısı 

Almanca Kendini Tanıtma Benim adım Mehmet. Bursalıyım ve Bursa’ da yaşıyorum. İnegöl de doğdum. 27 yaşındayım. Yüksek lisans için üniversiteye gidiyorum. Uluslararası ilişkiler okudum. Kitap okumayı seviyorum ve müzik dinlemeyi. Yüzmeyi de… Anne babamla yaşıyorum. izliyorum. En iyi arkadaşlarım Ali ve Meltem.

Ich heiße Mehmet. Ich stamme aus Bursa und lebe auch in Bursa. Ich bin im Stadtbezirk İnegöl geboren. Ich bin 27 Jahre alt. Ich besuche die Universität für Magisterstudium. Ich habe den Studienrichtung Internationale Beziehungen studiert. Ich mag Buchlesen und Musikhören. Ich mag auch Schwimmen… Ich lebe zusammen mit meinen Eltern. Ich beobachte. Meine besten Freunde sind Ali und Meltem.

 

Almanca Kendini Tanıtma cümleleri

Almanca Kendini Tanıtma Benim adım Gülşen Soyadım Demir. Ben 11 nisanda doğdum. 18 yaşımdayım. Fen lisesine gidiyorum. Uzun boyluyum, basket oynuyorum. mavi gözlere sahibim. Zayıf birisiyim. Ailemi tanıtayım: kardeşimin adı Mithat. O kısa boylu, hafif tombik, (tombul). Sarı kıvırcık saçlara sahip ve ela gözleri var. Annemin adı Sahra. Esmer ve uzun boylu. Kendisini çok severim. Sırdaşımdır. Babamın adı Osman. O orta boylu , zayıf , gri düz saçlara ve ela gözlere sahip, memur.

Ich heiße Gülşen, mein Familienname lautet Demir. Ich bin am 11. April geboren. Ich bin 18 Jahre alt. Ich besuche das Gymnasium für Naturwissenschaften. Ich bin schlang, ich spiele Basketball, ich habe blaue Augen. Ich bin schlank. Ich möchte meine Familie vorstellen: meine jüngere Schwester heißt Mithat. Sie ist kurz, leicht mollig (pummelig). Sie hat blonde Haare und haselnussbraune Augen. Meine Mutter heißt Sahra. Sie ist dunkelhäutig und schlank. Ich liebe sie sehr. Sie ist mein Mitwisser. Mein Vater heißt Osman. Er ist mittelgroß, dünn und hat graue gerade Haare, haselnussbraune Augen und ist vom Beruf Beamter.

 

almanca-kendini-tanitma

Kendini Tanıtma Almanca

Almanca Kendini Tanıtma Selam ben Furkan. Felsefe bölümünü yeni bitirdim, zor geçen 4 yıldı ama değdi! Yonca ile geçen yıl münazara topluluğu partisinde tanıştık ve oldukça iyi anlaştık. Sebebi ikimizin de tekno müziği sevmesi olmalı. Peki sen? )

Hallo, ich bin Furkan. Ich habe den Studiengang Philosophie erst neu abgeschlossen. Es waren harte 4 Jahre, aber es hat gelohnt! Ich und Yonca kannten uns im letzten Jahr in einer Party der Debattengruppe und haben uns relativ gut verstanden. Der Grund mag die Techno-Music sein, die wir beide mögen.

 

ALMANCA KENDİNİ TANITMA

Ich heiße Murat Benim ismim Murat
Mein Name ist Ahmet Benim adım Ahmet
Ich bin Student Ben Öğrenciyim
Ich bin Lehrer Ben öğretmenim
Ich bin neunundvierzig Jahre alt Kırk dokuz yaşındayım
Ich bin ein Türke Ben bir Türk’üm
Ich bin Müslimisch Ben müslümanım
Ich komme aus Diyarbakır Diyarbakır’dan geliyorum
Ich lebe in Adana Adana’da yaşıyorum
Ich wohne in İzmir İzmir’de oturuyorum
Ich bin verheiratet Evliyim
Ich habe keine Kinder Çocuğum yok
Ich habe drei Kinder Üç çocuğum var
Meine Hobbys sind lesen und Internet Benim hobilerim okumak ve internettir
Herr Haluk Bay Haluk
Frau Sibel Bayan Sibel
Fräulein Sibel Bayan Sibel (Bekar bayana denir)

 

“Almanca Kendini Tanıtma” üzerine bir yorum

  1. Okulda ödev için bu ders bana yardımcı oldu. Ich mag Buchlesen und Musikhören. Kitap okumayı ve müzik dinlemeyi severim.

    Yanıtla

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org