Çekim Yasası Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Çekim yasası işe yarıyor mu konusu son yıllarda birçok kişinin yanıt aradığı sorulardan biridir. İnsanlar bazen karşılarına çıkan tüm talihsizlikler karşısında çaresiz olduğunu düşünebilir. İsteklerinizin yerine gelmesi konusunda umutsuzsanız çekim yasası kanunlarını bilmiyorsunuz demektir. Sizler evrene hangi mesajı gönderiyorsanız evren de size o mesajın karşılığını gönderiyor. Olumsuz düşünceler, negatif enerjiler sürekli karamsar ruh halleri insanların yaşamındaki olayların en büyük nedenidir.

İnsanlar ne düşünüyorsa yaşamları boyunca düşüncelerinin yansımalarını kendilerine çekiyorlar. Çekim yasası adı verilen hayatın en önemli kanunu da bu durumu en iyi şekilde açıklamaktadır. İnsanlar düşünce sistemlerini kontrol edemezlerse istemedikleri bir hayatı yaşamak durumunda kalırlar. Düşüncelerinizi kontrol ettiğinizde ve sözlerinizi bilinçli bir şekilde seçerek kullandığınızda hayatınıza yalnızca istediklerinizi çekersiniz. Olumlama cümleleri ile istediklerinizi kolayca elde etmek mümkün olmaktadır. Ancak bilinçaltını temizlemek bu konuda sizi en çok zorlayacak konudur.


Çekim Yasası Nedir?

Çekim yasası kısaca hayatınızı şekillendiren bir durumdur. Kainat büyük ve çok güçlü bir enerjiden meydana gelmektedir. Çekim yasası da bu kainattaki tüm atomları ve elektronlar ile gezegenleri bir arada tutan temel bir yasadır. Hayatta ve kainatta her şey çekim yasasına bağlıdır.

Bu yasaya göre aynı frekansta olan her şeyin birbirini çekmesi şeklinde de bir tanımlama yapılabilir. Çekim yasası hiç kimseye hiçbir şey vaat etmez. İnsanların dini, dili, ırkı ya da herhangi bir özelliği ile yakından ilgilenmez. Yalnızca isteklere ve düşüncelere yanıt verir.

Çekim Yasası Hayatın Hangi Alanlarında Uygulanır?

Birçok insan çekim yasası konusunda şüphelere sahip olsalar da böyle bir yasanın var olduğu birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. İnsanların farkında olmadan işleyen bu yasayı bilinçli bir şekilde kullanarak insanların yaşamlarını değiştirmesi mümkün olmaktadır.

İşlerinizin sürekli aksaması, arkası arkasına gelen başarısızlıklar, kötü bir eş, yoksulluk, kaybedilen sınavlar ve çok daha fazlası insanların kendi seçimleri neticesinde ortaya çıkar. Kendinize ‘ben zaten neyi başarabilirim ki?’ sorusunu sorduğunuzda çekim yasasının tamamen olumsuz bir yönde hareket etmesine neden olursunuz. Hayatınızdaki başarılar, talihsizlikler, kaderden değil sizin seçmiş olduğunuz ve evrene göndermiş olduğunuz mesajlardan kaynaklanmaktadır.

Evrende birçok değişik yasa vardır ve her yasa olması gerektiği gibi işlemektedir. Kişilerin yapması gereken yalnızca bu yasaların farkına vararak bu yasaların gerektirdiği gibi düşünmek ve yaşamaktır. Böylece hayatınızın realitesini oluşturabilir ve çok farklı bir hayat çizgisi çizme şansı bulabilirsiniz.

Çekim Yasası Nelere Uygulanır?

Çekim yasası her şeye uygulanabilir. Çekim yasasının hayatın her alanında uygulayabilir ve yalnızca hayatınızda olmasını istediklerinizi kendinize çekebilirsiniz.

Çekim Yasası Nasıl Uygulanır?

Çekim yasası nasıl uygulanır sorusunu soran insanlar hayatında bir şeylerin değişmesi gerektiğine inanan kimselerdir. Çekim yasası sizin kim olduğunuzla ya da nereli olduğunuzla ilgilenen bir yasa değildir. O yalnızca sizin yaymış olduğunu frekans ile ilgilenir. Sizin evrene yaydığınız frekans ise düşüncelerinizden meydana gelir. Sürekli olarak olumlu düşünen kişiler yüksek bir frekans yayarken olumsuz ve karamsar düşünen kişilerin yaydığı frekans daha düşük olacaktır.

Özellikle sürekli olarak mutsuz ve depresif insanların yaydığı enerji son derece düşük olacaktır. Zihinde meydana getirdiğiniz bilinçli frekanslar sizin hayatınızın şekillenmesinde son derece önemlidir. Çocukluktan itibaren birçok farklı telkine maruz kalmış olabilirsiniz. Bu telkinler sizin fakirlik içerisinde büyümenize ya da sürekli olarak çabalamaya rağmen başarısızlıkla boğuşmanıza neden olmuş olabilir. Bilinçaltında bulunan inançları değiştiremezseniz frekansın da olumlu yönde evrene yayılmasına imkan bulamazsınız.

Birçok kişinin en büyük hatası çekim yasasını Alaaddin’in sihirli lambası gibi görmesidir. Bir şeyi istediğiniz anda gerçekleşmemesi son derece normaldir. Bir isteğin gerçekleşmesi için çaba göstermek ve bunu gerçekten hak ettiğinize inanmanız gerekmektedir. Düşüncelerinizi kontrol etmeyi bilmeli ve duygularınızı şekillendirebilmelisiniz. Bilinçli olarak inanmayı öğrenmeli ve bilinçaltındaki olumsuz düşünceleri tamamen değiştirmelisiniz. Vermeyi öğrenmeli ve şükretmeyi ihmal etmemelisiniz. En önemlisi de geçmişte olan her şeyi affetmek zorundasınız. Tüm bunları yapabildiğinizde frekansınızı yükseltmek son derece kolay olacaktır.

Çekim Yasasına Göre Düşünceleri Değiştirmek

Çekim yasasına göre düşünceleri şekillendirmek sanıldığından çok daha zordur. Çünkü çocukluktan itibaren kafanızın içerisine yerleşen düşünceler artık kalıplaşmış bir hale bürünürler. Hayal kurarken dahi bu düşünceler sizlere engel olur. Zengin olmak, büyük başarılar elde etmek, iyi bir yazar olmak ve daha birçok konu kişilerin düşünceleri arasında yer almaktadır. Ancak birtakım telkinler yüzünden hayatınız büyük bir açmazın içerisindedir. Bu telkinlere örnek vermek gerekirse şunları söylemek mümkündür:

 • Para insanların elinin kiridir.
 • Bu sınavdan kesin kalacağım.
 • Bunu başarmak benim için çok zor.
 • Ben onlardan daha iyi değilim.
 • Hayat bana karşı çok acımasız.
 • Sevilmiyor ve saygı görmüyorum.
 • Ben yeteneksiz biriyim.

Gibi birçok örnek vermek mümkündür. Para için elin kiri olduğunu düşünürseniz para size gelmez. Ancak onu çektiğinizi hisseder ve onun sizi sizin de onu sevdiğini kabul ederseniz para size farklı kanallardan da olsa akmaya başlayacaktır. Kısacası çekim yasası için mutlaka düşünce sisteminin değişmesi gerekmektedir. Sürekli olarak talihsizlikten ve kadersizlikten şikayet eden insanlar hiçbir zaman şanslı birer birey olamayacaktır. Bunun içinde düşündüğünüz her konuda ve söylediğiniz her sözde mutlaka bilinçli şekilde hareket etmeniz gereklidir.

Çekim Yasasının İşleme Şekli Nasıldır?

Çekim yasasının işleme şekli oldukça farklıdır. Bir şeyi istemek ve istememek bu yasa açısından son derece önemlidir. Sürekli olarak olumsuz cümle kurmak ya da gelecekte veya geçmişte yaşamak bu yasaya ters davranmış olmak demektir. Çekim yasası ne istediğinizi belirtmeniz gereken bir yasadır. Bu istenilen şeyin hayatınızda olmadığını kabul etmek ve ona ihtiyacınız olduğunuz belirtmelisiniz.

Ancak isteklerinizi olumsuz bir şekilde dile getirmek evren tarafından yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Bir şeyi istemiyorum demek onun size istemediklerinizi göndermesine neden olacaktır. Eğer çekim yasasını hayatınızda uygulamak istiyorsanız mutlaka olumlu bir şekilde dile getirmeniz gereklidir. İstemiyorum demek evren tarafından istiyorum şekilde anlaşılmanıza neden olur.

Çekim yasası oturduğunuz yerden isteklerinizi veren bir yasa değildir. Öncelikle sırrı bilmeli sonra bu sırrı hayatınıza kararlı bir şekilde uygulamalısınız. Bunu yaparken de ilk olarak bilinçaltına yerleşmiş olan olumsuzluklardan arınmanız gerekiyor. Hayatınızda olmasını istediğiniz şeye öncelikle sizin inanmanız gereklidir. Geçmişten gelen olumsuzluklar sizi engellerse istekleriniz yalnızca havada asılı kalacaktır. Bu nedenle de mutlaka olumlama yapmayı öğrenmelisiniz.

Olumlama Nedir? Nasıl Yapılır?

Olumlama mesajları ile bilinçaltınızda kalıplaşmış olan düşüncelerden kendinizi kolaylıkla arındırabilirsiniz. Ağzınızdan çıkan her sözcük evrene bir mesaj olarak gönderilmektedir. Bu nedenle öncelikle sözcüklerinizi doğru seçmeyi öğrenmeniz gereklidir. Olumsuzluk eklerini ve kalıplarını kesinlikle hayatınızdan çıkarmanız gerekiyor.

Örnek vermek gerekirse; toplumda bazı kalıp haline gelen cümleler vardır. Bu cümlelerden birisi de Allah başınıza kaza bela vermesin cümlesidir. Bu cümleyi söylediğiniz anda aslında bir şekilde kaza ve belayı çekmiş olursunuz. Bunun yerine daha olumlu bir cümle olan Allah sizi her zaman iyilerle karşılaştırsın cümlesi çok daha olumludur. Bu durum sizin kendiniz için söylediğiniz ve istekleriniz için de geçerlidir.

Benden adam olmaz ve olmayacak dediğinizde evrene bu sinyali göndermiş oluyorsunuz. Ancak ben her zaman değerli işler yapabilen biriyim dediğinizde hayatınıza başarıyı çekmiş olacaksınız. Cümlelerinizi pozitife çevirmek ve her zaman olumlu konuşmak olumlama yapmak demektir. Olumlama cümlelerinizi seçerken belli bir alana yönelik seçmeniz gerekmektedir. Affetmek, zengin olmak, başarılı olmak, ruh eşini bulmak gibi konularda profesyoneller tarafından hazırlanan olumlama cümlelerini kullanabileceğiniz gibi kendi cümlelerinizi de oluşturabilirsiniz.

Olumlama Cümlesi Kurarken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çekim yasasının iyi bir şekilde işleyebilmesi için söylediğiniz sözleri çok iyi seçmeniz gerekiyor. Sıklıkla tekrarladığınız sözler belli bir zaman sonra düşüncelerinizin ve bilinçaltına yer eden olumsuzlukların değişmesini sağlayacaktır. Düşünce gücü ve çekim yasası birbirini tamamlayan kavramlardır.

Olumlama cümlesi hazırlarken öncelikle hazırladığınız cümlelerin sizin bilinçaltınızda yer eden kalıplaşmış düşünceleri değiştirecek nitelikte olması gereklidir. Kesinlikle olumsuz yargı içermemelidir. Olumsuzluk eklerini bu cümleler içerisinde kullanmamaya özen göstermeniz gerekiyor. ‘şanssızlığımı yenmek istiyorum.’ Yerine ‘ ben çok şanslıyım’ gibi olumlu cümleler kurmaya özen göstermelisiniz.

Her olumlama cümlesini kısık bir sesle sık sık tekrar etmeniz gerekiyor. Bu sözleri 21 gün boyunca ısrarla söylemek son derece önemlidir. 21 gün boyunca söylenmesinin nedeni insanların alışkanlıkları ve yeni düşünceleri 21 günde kabul etmesinden kaynaklanmaktadır. Bir davranışın alışkanlık haline gelmesi için 21 gün boyunca o davranışı tekrar etmeniz büyük bir önem taşımaktadır. Belirli bir süre boyunca olumlama cümlelerini bazen kısık bazen içinizden söylemeniz büyük bir önem taşır.

Hayatınızı Yeniden Şekillendirecek Olumlama Telkinleri

Hayatınızı yeniden şekillendirmek istiyorsanız cümlelerinizi seçerken dikkat etmeniz gerekiyor. İstediklerinize layık olduğunuzu bilmeniz son derece önemlidir. Bir şeyi hak etmediğinizi düşünmek o dileğin sizden uzaklaşması anlamına gelmektedir. Olumlama cümlelerinde ‘istiyorum’ kelimesini kullanmamaya büyük bir özen göstermelisiniz. Bu kelime istenilen şeyin sizin hayatınızda olmadığı anlamına gelir.

Eğer bir dileğin gerçekleşmesini istiyorsanız mutlaka o sizin hayatınızdaymış gibi cümleler kurmaya özen gösterin. Geçmiş zaman, gelecek zaman ya da dilek şart kipinde kurmayın. ‘yapacağım, başaracağım’ gibi telkinler yine dileğin gerçekleşmesi için sürekli olarak yarını bekleyeceğiniz anlamına gelecektir. Bunun yerine şimdiki zamanda ya da geniş zamanda cümleler kurmalısınız.

Olumlama cümlelerinizi oluştururken her zaman çok net olmaya çalışın. Ne istediğinizi tam olarak dile getirmeniz çok önemlidir. Olumsuzluk eklerine kesinlikle cümlelerde yer vermemeye özen gösterin. Olumsuzluk ekleri istediklerinizi değil istemediklerinizi size çeker.

Hayatınıza İstediklerinizi Çekebilmeniz İçin Olumlama Örnekleri

Olumlama örnekleri arasında birçok alternatif bulunmaktadır. Ancak işe öncelikle affetmek ile başlamanız gerekiyor. Eğer geçmişi affetmezseniz geleceğinizi şekillendirmeniz çok zor olacaktır. Hayatınıza her zaman sevginin hâkim olmasına da özen göstermeniz gerekiyor. Kullanabileceğiniz pozitif olumlama cümleleri arasında şunlar örnek verilebilir:

 • Güvendeyim.
 • İnsanları her şekilde kabul ediyorum.
 • Evrenin sonsuz zenginliği bana geliyor.
 • Zenginliğin bana kolayca ulaşmasına izin veriyorum.
 • Ben çok şanslı bir insanım.
 • Para bana her zaman katlanarak gelir.
 • Ben her konuda her şeyin en iyisine layık bir insanım

Gibi birçok örnek cümle sayılabilir. Bu cümleleri özellikle tek bir alana yoğunlaşarak oluşturmanız gereklidir. Zamanla zihin olumlu düşünmeye başlar. Olumlu düşünen zihin ise sizin düşündüklerinizi yaşamanız için isteklerinizi size doğru çekmeye başlar. Olumlamaların etkisini artırmak için dilerseniz bir yere yazabilirsiniz. Günün belli aralıklarında bu cümleleri gerçekten inanarak tekrar etmeniz gereklidir. Her tekrarda bilinçaltına yer edinen olumsuz düşüncelerden biraz daha kurtulduğunuzu fark edebilirsiniz. Zihinsel olarak kendinizi yönetebilirseniz hayatınızı da en iyi şekilde yönetmeyi başarabilirsiniz.

Önerilen konu: Gökyüzündeki Renkler Yanılsama mı?