Almanca konuşmakta zorlanıyor musunuz?

14 Tem 2021
12
5

Her gün konuşma ifadelerini veya kelimeleri ezberlemeye çalışsanız bile, konuşurken yarı yolda vazgeçiyor ve ezberlediğiniz ifadeleri kullanmayı bırakıyor musunuz? Yoksa bir akademiye gitmenin ne kadar pahalı olduğunu ve bireysel çalışmadan ne kadar farklı olduğunu anlamıyor musunuz?

Peki, Almanca konuşmayı nasıl çalışmalıyım?

Almanca konuşma becerilerinizi geliştirmek için en önemli üç şey şunlardır:

Birincisi, gerçek konuşma durumları oluşturmaya devam etmek,
ikincisi, seviyenizi doğru anlamak ve etkili bir şekilde öğrenmek
Üçüncüsü, kafanızla değil ağzınızla pratik yapmak. Burası önemli :)

Gerçek konuşma durumlarında hızlı beyin rotasyonu uygulamak

Çok fazla kelime ve ifadeyi ezberlemenin hiç yardımcı olmamasının nedeni, ezberlenen kelimeleri veya ifadeleri gerçek konuşma durumlarında kullanmanın zor olmasıdır. Peki öğrendiklerinizi gerçek konuşma durumlarına nasıl yansıtabiliriz?

Mümkün olduğu kadar çok konuşma pratiği yapmalıyız. Dilbilgisi veya kelime dağarcığında hata yapmaktan endişe etmeyin. Alıştırması yaptığınızda gerçek konuşma durumlarında paniğe kapılmadan becerilerinizi tam olarak gösterebilirsiniz.

Düzenli olarak seviyenizin doğru bir fotoğrafını alın.

Nerelerde eksiğiniz olduğunu bilmeden Almanca konuşmayı çalışmaya devam ederseniz, zayıflıklarınızı yenmeden sadece zaten iyi bildiğiniz şeyleri çalışmaya devam edeceksiniz. Zayıf yönlerinizi belirlemek ve bunları gidermek öyle kolay değildir, ancak becerilerinizi geliştirmenin en önemli anahtarı budur. :)

Bu nedenle, zayıf yönlerinizin nerede olduğunu ve bu eksikliklerin ne kadar iyi giderildiğini düzenli olarak kontrol etmeli ve seviyenizi doğru bir şekilde belirlemelisiniz.

Uygulama için : Almanca öğretmeni

Sürekli gerçek Almanca konuşma durumlarına maruz kalmanın yanı sıra, bu konuşma durumlarında konuşma becerilerimi değerlendirebilecek ve tamamlayabilecek birine ihtiyacım var. Ne kadar sıklıkla Almanca konuşursanız konuşun, yanlış ifadeler kullanmaya devam ederseniz, becerileriniz eninde sonunda yerinde kalacaktır, değil mi?

Anadili Almanca olan bir öğretmenden veya Almanca konuşma konusunda uzman ve Almancayı akıcı bir şekilde konuşan Türk bir öğretmenden pratik yaparak ve onlardan geri bildirim alarak Almanca konuşma becerilerinizi kısa sürede etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz.
 
Üst