Almanya da iş bulmak amacıyla B1 Almanca Eğitiminin önemi

14 Tem 2021
21
5
Almanya da iş bulmak amacıyla B1 Almanca Eğitiminin önemi. Yeni bir ülke ve yeni bir kültürle tanışıp sürdürülebilir bir hayat kurmak amacıyla çok iyi bir iletişim gereklidir. Bu iletişim araçlarının ilk aşaması yaşadığınız ülkenin dilini Yani Almancayı iyi bilmekten geçecektir.

İyi ve doğru bir iletişimle sürdürülebilir yeni yaşam kurarak ülkede mesleki ve sosyal olarak şansınızı artırmış olacaksınız.

Almanca B1 Sertifikası Ne İşe Yarar? Almanca A1 ve Almanca A2 sınavlarının aksine, B1 seviyesi sınavı, Almanca öğrenme sürecinizde önemli bir dönüm noktası olacaktır. Bu seviyede dil beceri ve yeteneğine sahip olduğunuzu Alman hükumetine kanıtlamanız gerekiyor.

Almanca B1 ve B2 Tanımı

Almanca B1 İş, okul, boş vakit gibi kendine yabancı olamayan hususların ölçümlü bir dille ifade edilmesi halinde, anlatılanları ana hatlarıyla anlayabilir. Seyahatlerde, Almanca dilin konuşulduğu yerlerde karşılaşabileceği ve daha fazlası durumların üstesinden gelebilir. Bildiği hususlarda ve şahsi ilgi alanlarında kendisini kolay düzeyde ve konuları ilişkilendirerek ifade edebilir. Yaşadığı deneyim ve hadiseleri anlatabilir. Hayal ettiklerini, umutlarını ve hedeflerini tanımlayabilir, plan ve görüşlerini gerekçelendirebilir, açıklayabilir.

Almanca B2 Somut ve soyut mevzuları zor metinleri tüm hatlarıyla anlayabilir, kendi uzmanlık alanına dair tartışmaları takip edebilir. Ana dili Almanca olanlarla sıradan bir sohbeti rahat ve kesintisiz bir biçimde konuşabilir, konuştuğunda cümle kurarken zorlanmaz, karşısındaki de bu cümleleri anlamakta zorlanmaz. Geniş bir husus yelpazesinde kendini açık ve ayrıntılı olarak ifade edebilir. Güncel mevzuları belirli bir yönden yorumlayabilir ve çeşitli olasılıkların avantajlarını ve dezavantajlarını dile getirebilir.


Almanca-B1-seviye-egitimi.jpg
 
Üst