Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir?

Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir? Almanca dili, Avrupa Birliği’nin resmi olarak kabul gören dillerinden birisi ve en çok konuşulan dilleri arasında yerini almıştır. Almanya’ ve Türk ‘ halkları her iki ülkenin ilişkileri bir çok yönden ehemmiyet taşımaktadır. Alman şirketlerinin Türkiye ile bir çok konuda bağlantısı vardır. Bu sebeple en çok ilgi talep gören diller arasında Almanca yerini almıştır. Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir? Konusu Almanca kelime öğrenme stratejinizi belirleme sürecini hızlandıracaktır. Almanca Kelimeler Nasıl Ezberlenir? konumuza başlıyoruz

Almanca Kelime Ezberleme Teknikleri

Almanca Kelime Ezberleme Teknikleri ?

Almanca öğrenmek amacıyla ilk evvelce sözcüklerin cinsiyet takılarını da bilmek gerekir. Buna göre cümledeki mana ve sonradan gelen sözcükler değişecektir. Bu yüzden almanca sözcükler, takılarıyla beraber ezberlenmelidir. Küçük kağıtlara sözcükleri takılarıyla birlikte yazmak ve ezberlemeye çalışmak, iyi bir fikir strateji olacaktır.   [Almanca Harfler Nasıl Yazılır  Almanca Alfabesi ve Okunuşları – Almanca Notlarım]

Bunun dışında resimli sözcük kağıtları hazırlamak, öğrenmeyi güçlendirecek ve sözcüklerin hafızada daha uzun vakit kalmasını sağlayacaktır. Öğrenmeyi dilediğimiz şeyi görsel duruma getirmek, her vakit beyinde daha kalıcı olur ve süratli öğrenmeyi sağlar.

Hafıza güçlendirme tekniklerinden yararlanmak da sözcük ezberlerken güzel neticeler verecektir. Hafıza güçlendirme teknikleri ile ilgili yazılan kitapları okumak ve ders çalışırken yapmak işe yarayacaktır. Kelime ezberlerken sözcükleri, hafızada basit hatırlanacak hadiseler ve sayılarla ilişkilendirmek, sözcük öğrenmede çok yarar sağlayacaktır. Böylece almanca sözcükleri öğrenilirken derhal akla gelecektir.

Hafızayı sağlamlaştırmak amacıyla dengeli ve yeterli beslenmek, az uyumamak, spor yapmak, bol su tüketmek ve çokca temiz havaya maruz kalmak önem taşımaktadır.

İngilizce bilen bir insan birtakım konularda İngilizce sözcük bilgisinden yararlanabilir. Birbirine benzeyen sözcükleri öğrenirken akla İngilizce açıklamasını getirmek, sözcükleri daha basit öğrenmeyi sağlarken, Farklı dillerde pratik de yapılabilir.

Bolca Almanca kitap ve yazı okumak, anlaşılmayan ya da bilinmeyen sözcüklerin altını çizmek ve sözlüğe başvurmak da kelimeleri ezberlemeye yardımcı olur. Sonuç olarak sözcüklerin gerçek manası ve kitapta nasıl kullanıldığı görülerek, öğrenme gerçekleşmiş olur.

Aynı şekilde işitsel olarak da sözcüklere aşina olmak, sözcük haznesini geliştirir. Sık sık Alman kanallarını seyretmek sözcüklerin doğru telaffuzu nu da öğrenmeyi sağlar. Dil öğrenmek sabır işidir. Bu yüzden sabırlı olmalı ve çalışmaktan katiyen vazgeçilmemelidir.

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org