Almanca Gezegenler – die Planeten

Almanca Gezegenler – die Planeten Güneş sistemimizde sekiz (8) tane gezegen bulunmaktadır. Güneş sistemimizdeki gezegenlerin Almanca isimlerini, gezegenlerin Almanca ve Türkçe karşılıklarını aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz. Türkçesi Dünya olan gezegenimizin adı Almanca Erde’dir. Güneş sisteminin yapı taşlarını oluşturan gezegenlerin adı Almanca die Planeten’dir. Şimdi gelin Almanca Gezegenler – die Planeten isimli konu anlatımına başlayalım

Almanca Gezegen İsimleri

1 – Almanca : Erde / Türkçesi – Dünya

2 – Almanca : Merkur / Türkçesi -Merkür

3 – Almanca : Venus / Türkçesi – Venüs

4 – Almanca : Mars / Türkçesi – Mars

5 – Almanca : Jupiter / Türkçesi – Jüpiter

6 – Almanca : Saturn / Türkçesi – Satürn

7 – Almanca : Uranus / Türkçesi –  Uranüs

8 – Almanca : Neptun / Türkçesi – Neptün

9 – Almanca : Pluto / Türkçesi – Plüton

Almanca Gezegen İsimleri

  • Erde = Dünya
  • Merkur = Merkür
  • Venus = Venüs
  • Mars = Mars
  • Jupiter  = Jüpiter
  • Saturn = Satürn
  • Uranus = Uranüs
  • Neptun = Neptün
  • Pluto = Plüton

Almanca ve Türkçe Gezegen İsimleri

 

Almanca ve Türkçe Gezegenler Hakkında Bilgi

Almanca : Venus / Türkçesi – Venüs Gezegenin görkemli sarı bulutları güneş ışığını yansıtıyor. Bu sebeple güneş sisteminin en parlak gezegeni, Ortalama dünya ile aynı büyüklük ve çekim gücüne sahip. Venüs gezegeninin ortalama sıcaklığı 500 °C santigrat derecedir.

Almanca : Merkur / Türkçesi -Merkür Gezegeninin ısısı gece -170 °C santigrat güneş ışınlarının nüfuz ettiği  yüzeyin sıcaklığı ise 465 °C’ye kadar çıkabilmektedir. Diğer gezegenlerin boyutlarına kıyasla bu gezegen çok kuvvetli bir yer çekimi gücüne sahip.

Almanca : Mars / Türkçesi – Mars Yüz yıllardır Mars gezegeninde hayat belirtileri aradık. Mars diğer gezegenlere oranla hayal gücümüzü çok daha fazla süslüyor. Bu gezegen çok soğuk -80 °C derecedir. Güneş sisteminin en çok araştırılan gezegeni Mars gerçekten çok etkileyici bir gezegen.

Almanca : Jupiter / Türkçesi – Jüpiter Dünyadan 1000 bin kat daha büyük bir gezegen. Jüpiter gezegeninin büyüklüğü devasa boyuttadır, içine tüm gezegenleri sığdırabiliriz. Jüpiter’in çekim gücü asteroitlerin birleşerek bir gezegen oluşturmalarını engelliyor. Bu büyük gezegenin neredeyse tamamı gazlardan oluşuyor ve içerisinde katı bir yüzeye rastlamak neredeyse imkansızdır. sıcaklığı 21 °C’dir

Almanca : Saturn / Türkçesi – Satürn Bu gezegen hayal gücümüzü gerçekten cezbediyor. Satürn güneş sisteminin tacının pırlantası, Satürn gezegeninin büyüleyici yönleri var dev bir gaz topu sıra dışı halkaları neredeyse dünyadan aya kadar uzanır büyüklüktedir. Satürn, ortalama -178 °C sıcaklığa sahip çekirdeğindeki sıcaklıkların 11.700 ° C’ye kadar yükseldiği tahmin edilmektedir.

Almanca : Uranus / Türkçesi –  Uranüs Bu Güneş Sisteminde var olan en soğuk gezegen olma ünvanı taşıyor ve en düşük -224 °C sıcaklık kaydedilmiştir.

Almanca : Neptun / Türkçesi – Neptün Neptün metan gazı ile kaplıdır ve hızı saatte 1500 km varan fırtınalar mevcuttur. Gezegeninin üst atmosferinde -218 °C’ye varan sıcaklığa sahip. Ve tüm gaz devleri gibi, Neptün gezegeni de ortalama 7.000 °C olan daha sıcak bir çekirdeğe sahiptir.

Almanca ve Türkçe Gezegenler Hakkında Bilgi

 

Almanca dilini olabildiğince hızlı ve kolay öğrenmek için bu adımları takip edin. Almanca konuşmayı hızlı bir şekilde öğrenme konusunda kararınız kesinse, atacağınız ilk adım şu olmalıdır: Almanca dilini akıcı bir şekilde konuşan biriyle düzenli olarak sohbet etmelisiniz. Almanca dilini hızlı öğrenmek istiyorsanız, düzenli çalışmayı alışkanlık haline getirmelisiniz.  Almanca öğrenirken hayatın akışında düzeninizi asla aksatmadan çalışmalarınıza devam etmenin bir yolunu bulmalısınız. Almanca dilini hızlı öğrenmek istiyorsanız hedefinizden hiç şaşmamalısınız.

 

 

Almanca Mevsimler – Die Jahreszeiten

almanca mevsimler

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org