Almanca Doktor – Arzt

ALMANCA DOKTOR NE DEMEK?

Almanca Doktor: Almancada doktor kelimesinin “Arzt”(okunuşu:”agsıt”)olarak bilinir. Almancada Almanca Doktor karşılığı, doktor olan kişinin cinsiyetine göre “Arzt” kelimesinde harfler değişiklik gösterir. Bu değişikliğin sebebi kelimenin önüne gelen artikellerdir. “Kadın” bir doktor için kullanılacak doğru kelime ve telaffuzu “Die Arztin”(okunuşu: “dii agstin”) olarak söylenmesi gerekirken, Erkek için ise doğru kelime kullanımı ve telaffuzu “Der Arzt” (okunuşu: “der agsıt”) şeklinde söylenir. Doktor kelimesinin Almanca Doktor karşılığı bu şekildedir.

Almanca Doktor Hasta Diyalogları

ALMANCA DOKTOR TANIMI;

Definition Eines Arztes Auf Deutsch: Ein Arzt,ist eine person, die eine medizinische ausbildung zur vorbeugung und behandlung von krankheiten erhalten hat. Die grundqualitat des arztes besteht darin, die menschliche gesundheit zu schützen und zu kontrollieren und zu versuchen, eine verschlechterung der gesundheit zu korrigieren. Der arzt erhält eine lange ausbildung. wahrend dieser schulung lernt der arzt praktische und theoretische Informationen über den menschlichen Körper, die Knochenstruktur und die behandlung von krankheiten. Wenn menschen, die eine behandlung versuchen, die ursachen der krankheit finden, werden sie als behandlung bezeichnet. Die Definition Eines Arztes Auf Deutsch ist dieselbe, weil es ein heiliger beruf für die menschheit ist, Arzt zu sei.Dies ist die Definition eines Arztes auf Deutsch. ( Almanca Mevsimler | Almanca=

Almanca Doktor Tanımı: Doktor, hastalıkları önlemek ve tedavi etmek için tıbbi eğitim almış kişidir. Doktorun temel görevleri, insan sağlığını korumak, kontrol etmek ve sağlıktaki bozulmaları düzeltmeye çalışmaktır. Doktor uzun bir eğitim alır. Bu eğitim sırasında doktor, insan vücudu, kemik yapısı ve hastalıkların tedavisi hakkında pratik ve teorik bilgileri öğrenir. Hastalığın nedenlerini bulmaya, önlemeye ve tedavi etmeye çalışan kişilere doktor denir. Almanca Doktor Tanımı tüm dünyada aynıdır. Çünkü doktor olmak insanlık için kutsal bir meslektir. Almanca Doktor Tanımı bu şekildedir.

Almanca Doktor Konu Anlatımı

DİALOGLAR “DİALOGEN”
DOKTOR HASTA DİYALOĞU “ARTZ PATİENT DİALOG”;

Doktor: Ne kadardır hastasınız? Arzt: “Seit wann sind sie krank?”
Hasta: 2 gündür hastayım. Patient:”2 tage lang.”
Doktor: “soyunun lütfen.” Arzt: “Bitte entkleiden sie sich.”
Hasta: “tabi ki.” Patient: “natürlich”
Doktor: “Sendeyeye uzanın lütfen.” Arzt: “Bitte leg dich auf die trage.”
Hasta: “Tamam uzanacağım.” Patient: “Okay, ich lege mich hin.”
Doktor: “Size bir reçete yazacağım” Arzt: “Ich schreibe ıhnen ein rezept.”
Hasta: “Teşekkür ederim” Patient: “Danke”
Doktor: “Yakında iyileşeceksin” Arzt: “Sie werden sich in kurzer zeit erholen”
Hasta: “Umarım iyileşirim” Patient: “Ich hoffe ich werde gesund”
Doktor: “Hapları günde iki kez alın  Arzt: “Nehmen Sie die pillen zweimal täglich ein”
Hasta: “Umarım ilaçşar bana iyi gelir.” Patient: “Ich hoffe, die Drogen tun mir gut”
Doktor: “Bademciklerin şişmiş” Arzt: “Ihre Mandeln sind geschwollen”
Hasta: “Çok dondurma tüketiyorum” Patient: “Ich konsumiere viel eis”
Doktor: “Lütfen dilinizi gösterin” Arzt: “Zeigen sie mir bitte ıhre zunge.”
Hasta:” Ağzım kötü kokuyorsa özür dilerim.” Patient “Es tut mir leid, wenn mein mund schlecht riecht”
Doktor: “Şikayetleriniz nelerdir?” Arzt: “Was sind deine Beschwerden?”
Hasta: “Boğaz ağrım var.” Patient: “Ich habe halsschmerzen”
Doktor: “1 gün evde dinlenin” Arzt: “1 Tag zu Hause ruhen”
Hasta: “Tamam dinleneceğim” Patient: “Ok ich werde mich ausruhen.”

Almanca Doktor Hasta Örnek Cümleler

HASTA DOKTOR DİYALOĞU “PATİENT ARZT DİALOG”;

Hasta: Merhaba! Doktor Bugün hastanenizde randevum vardı. Patient: Hallo! Doktor Ich hatte heute einen termin in Ihrem krankenhaus.

Doktor: İyi günler! Hoş geldiniz, Arzt: Guten Tag! herzlich willkommen,

Hasta: Umarım randevuya geç kalmamışımdır. Patient: Ich hoffe, ich komme nicht zu spät zum termin.

Doktor: Hayır, tam zamanında geldin. Şikayetleriniz neler ? Arzt: Nein, Sie sind gerade rechtzeitig gekommen. Was sind deine beschwerden?

Hasta: İyi değilim. 4 gündür kusuyorum ve başım ağrıyor. Patient: Mir geht es nicht gut. Ich habe mich seit 4 tagen übergeben und habe Kopfschmerzen.

Doktor: Bunlar hamileliğin belirtileridir Arzt: Dies sind symptome einer schwangerschaft.

Hasta: Evet, hamilelikten de şüpheleniyorum doktor. Baş ağrım hamilelikten mi geldi acaba? Ağrı kesici istiyorum Patientin: Ja, ich vermute auch eine Schwangerschaft, Doktor. Ich frage mich, ob meine kopfschmerzen von der kchwangerschaft herrühren, Ich möchte schmerzlinderung

Doktor: Ultrason yapmam ve ağrı kesici ilaçlarınızı yazmam gerekiyor. Tabletleri günde iki kez alın. Lütfen önce sedyeye uzanın ve karnınızı açın. Arzt: Ich muss einen Ultraschall machen und Ihre Schmerzmittel verschreiben. Nehmen sie die tabletten zweimal täglich ein. Bitte legen sie sich zuerst auf die trage und öffnen sie ıhren bauch.

Hasta: Doktor, baş ağrım hamilelikle mi ilgili? Patientin: Doktor, hängen meine Kopfschmerzen mit der schwangerschaft zusammen?

Doktor: Evet, aynen öyle! Tebrikler, 3 haftalık hamilesiniz. Ağrınız için ilaç yazdım, işte reçeteniz. Arzt: Ja genau! Herzlichen glückwunsch, sie sind 3 wochen schwanger. Ich habe medikamente gegen deine schmerzen verschrieben, hier ist dein rezept.

Hasta: Teşekkürler doktor, hoş çakal Patient: Danke Doktor, auf wiedersehen!

Doktor: Bitte, Hoşçakal ! Arzt: Auf wiedersehen!

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org