Almanca Kişisel Bakım Eşyaları

Almanca Kişisel Bakım Eşyaları  Kişisel Eşyalar sadece şahsa ait olan, şahıs tarafından kullanılması gereken ve şahısa özel olan eşyalardır. Bu tür eşyalar kişi harici başka kimse tarafından kullanılmamalıdır. Eğer böyle bir durum söz konusu olursa bazı hastalıklara yol açılabilir. Bu sebepten ötürü kişisel eşyalarımızı kimse ile paylaşmamaya ve başkasının kişisel eşyasını kullanmamaya özen göstermeliyiz.

(Persönliche Gegenstände sind Dinge, die nur dem Besitzer gehören, die nur von dem Besitzer verwendet werden und für den Besitzer als persönlich gelten. Das heißt, dass persönliche Gegenstände nur von dem Besitzer verwendet werden sollten. Wenn dies nicht der Fall sein sollte, könnten einige Krankheiten verursacht werden. Wir sollten daher unsere persönlichen Gegenstände mit keinem teilen oder persönliche Gegenstände von keinem anderen benutzen.)

Almanca Kişisel Bakım Eşyaları

( Almanca Aylar – Die Monate )

Kişisel eşyalar birkaç örnek  (Einige Beispiele für persönliche Gegenstände)

 

  • Diş fırçası (Zahnbürste)
  • Deodorantlar (Deodorants)
  • Ayakkabı (Schuhe)
  • Kulaklık (Kopfhörer)
  • Havlu (Handtuch)
  • Tırnak Makası (Nagelschere)
  • Makyaj malzemeleri  (Kosmetikwaren)

Almanca Kişisel Bakım Eşyaları ile ilgili örnek cümleler

Almanca Diş Fırçası (Zahnbürste)

Diş fırçası (Zahnbürste) Diş fırçasının paylaşılması bazı çiftler arasında yaygındır ama diş fırçasının küçük kıllarında milyonlarca oral mikroorganizma bulunmaktadır. Almanca Kişisel Bakım Eşyaları içinde en çok önem taşıyanlar arasındadır Bu yüzden mutlaka herkesin kendi fırçası olması gerekmektedir.

(Das Teilen einer Zahnbürste ist bei einigen Paaren üblich, aber auf den kleinen Borsten der Zahnbürste befinden sich Millionen oraler Mikroorganismen. Deshalb sollte sich jeder unbedingt eine eigene Zahnbürste zulegen.)

Almanca Deodorantlar (Deodorants)

Deodorantlar (Deodorants) Roll-on deodorantlar ya da anti perspirantlar paylaşılmaması gereken eşyalardır çünkü koltuk altıyla doğrudan temas halindedir ve bakterilerin birikebildiği bir ortamdır. Cilde temas etmeyen sprey deodorantlar paylaşılabilir.

(Roll-on-Deodorants oder Antittransparente sind Gegenstände, die nicht geteilt werden sollten, da sie in direktem Kontakt mit der Achselhöhle stehen und eine Körperstelle sind, in der sich Bakterien ansammeln können. Spray-Deodorants können aber geteilt werden, da sie ncht in Berührung mit der Haut kommen.)

Ayakkabı (Schuhe)

Ayakkabı (Schuhe) Özellikle hava almayan ayakkabılar, cilt ve tırnak enfeksiyonlarına sebep olan mantar ve bakteri kaynağıdır. Birçok kişinin aynı ayakkabıyı kullanması bu hastalıkların riskini arttırır.

(Besonders nicht belüftete Schuhe sind eine Quelle von Pilzen und Bakterien, die Haut und Nagelinfektionen verursachen. Wenn viele Menschen dieselben Schuhe verwenden, wird das Risiko dieser Krankheiten erhöht.)

Almanca Kulaklık (Kopfhörer)

Kulaklık (Kopfhörer) Kulaklık, üzerinde kulak sıvısında biriken çeşitli mikroorganizmaların oluştuğu bir eşyadır. Stafilokok ve streptokok genellikle bu bölgede yaşayan bakteriler. Kulaklığı paylaşmak, enfeksiyonlara ve iltihaba sebep olabilir.

(Ein Kopfhörer ist ein Gegenstand, auf dem sich verschiedene Mikroorganismen in der Ohrenflüssigkeit ansammeln. Staphylokokken und Streptokokken sind Bakterien, die normalerweise in diesem Gebiet leben. Das Teilen der Kopfhörer kann zu Infektionen und Entzündungen führen.)

Almanca Havlu (Handtuch)

Havlu (Handtuch) Havlu, kullanıldıktan sonra nemli kalır. Bu da mantarların üremesini sağlar. Havlu ödünç vermekten kaçınılmalı, her iki haftada bir yıkanıp dezenfekte edilmeli.

(Ein Handtuch ist ein Gegenstand, der nach Gebrauch feucht bleibt und kann daher zum Nährboden für Pilze werden. Deshalb sollte man den Handtuch nicht teilen, alle zwei Wochen waschen und desinfizieren. )

Almanca Tırnak Makası (Nagelschere)

Tırnak Makası (Nagelschere) Çıplak gözle görülmez olsa da, parmaklar ve tırnaklar enfeksiyona sebep olabilen yüksek miktarda bakteri, mantar ve virüsle kaplıdır. Kişisel eşyayı paylaşmak, bazı mantar enfeksiyonlarının ve siğillerin bulaşmasına yol açabilir.

(Obwohl man es mit bloßem Auge nicht sehen kann, sind Finger und Nägel mit großen Mengen an Bakterien, Pilzen und Viren bedeckt, die Infektionen verursachen können. Das Teilen persönlicher Gegenstände kann zur Übertragung einiger Pilzinfektionen und Warzen führen.)

Almanca Makyaj malzemeleri  (Kosmetikwaren)

Makyaj malzemeleri  (Kosmetikwaren) Tüm kozmetik ve kullanılan ürünler ciltle temas ettiği için paylaşılmaması gereken eşyalardır. Bu eşyalar başkalarıyla paylaşıldığında, ciltte akne, mantar ve alerjik reaksiyonların oluşmasına sebep olabilir.

(Alle kosmetischen Produkte, die zur Anwendung verwendet werden, sollten nicht geteilt werden, da sie mit der Haut in Kontakt kommen. Wenn diese Artikel mit anderen geteilt werden, können Akne, Pilze und allergische Reaktionen auf Ihrer Haut gesehen werden.)

Değerli okuyucularımız Almanca Kişisel Bakım Eşyaları isimli konumuzun sonuna geldik. Her şey gönlünüzce olsun.

Yorum yapın