Yabancı Dil Uygulamaları 2023 – En İyi 10 Uygulama

Hazırladığımız yabancı dil uygulamaları listesinde yer alan 10 farklı mobil uygulama ile dilediğiniz her yerde kendinizi geliştirme şansına sahip olacaksınız. ” Yabancı dil öğrenmek istiyorum ama nasıl yapacağımı bilemiyorum.”  Yabancı dil öğrenmenize olanak sağlayan birçok uygulama mevcut. İşte sizlere yabancı dil öğrenirken destek olabilecek 10 uygulama !

Yabancı Dil Öğrenmek İçin Uygulamalar Listesi

İngilizce öğrenmek kadar ikinci bir yabancı dil öğrenmek de önemlidir. Otomotiv sektöründe Almanca, eğitim sektöründe İspanyolca, yemek sektöründe ise İtalyanca ve Japonya öğrenmek büyük bir avantaj olacaktır. Hedeflenen iş alanına uygun yabancı dil tercih etmek, kariyer için büyük öneme sahiptir. Eğer sadece hobi için dil öğrenmek istiyorsak, yabancı dil öğrenmek için dizi izlemek de yeterli olacaktır. İşte, dil öğrenmek için kullanılabilecek uygulamalar listesi!

  • – Duolingo
  •  – Mango Languages
  •  – Memrise
  • – Busuu
  • – VocabSushi
  • – HiNative
  • – Wakie
  • – Quizlet
  • – Voscreen
  • – Tandem
yabanci dil ogrenmek icin ugulamalar listesi
Yabancı Dil Öğrenmek İçin Uygulamalar Listesi

1 – Duolingo

Google Play’in 2013 yılında “ En İyilerin En İyisi ” ödülünü verdiği Duolingo bir yabancı dil öğretme uygulamasıdır.  Hızlı ve eğlenceli bir şekilde dil öğretme yöntemleri uygulayan uygulama, aynı zamanda tamamen ücretsiz olması ile öne çıkmaktadır. 23 dil seçeneği bulunan uygulama, Android ve İOS uygulama mağazalarından indirilebilmektedir.

2 – Mango Languages

Mango Languages: 70 dilin üzerinde yabancı dil seçeneği olan bu uygulama, çevrimiçi olarak yabancı dil öğrenmenize yardımcı olmaktadır. İngilizce dilini bilenler için diğer yabancı dilleri öğretmek üzerine kurulmuş dil öğrenme uygulamasıdır.

3 – Memrise – Yabancı Dil Öğrenmek İçin Uygulamalar

2017 yılında Google Play’in “En İyi Uygulama” ödülünü alan Memrise yabancı dil öğretme uygulaması, 2016 yılında  da “iPad App of the Year” olarak seçilen dil öğrenmeyi oyun haline getirmiştir. Yabancı dil öğrenmek için uygulamalar listemizin 3. sırasındaki uygulama, videolar üzerinden eğitim vermektedir. Macera oyunları eşliğinde size verilen görevlleri tamamlayarak dil öğrenme becerilerinizi geliştirebilmenizi sağlayan uygulamayı, Android ve İOS mağazalarından indirebilirsiniz.

4 – Busuu

Başlangıçta uyguladığı seviye tespit sınavıyla dil bilginizi ölçen Busuu uygulaması ile tamamladığınız kursların sonunda resmi sertifika kazanma şansını elde etmektesiniz. Hazırlanmış olan kurslarıyla telaffuzunuzu geliştirmeye de yardımcı olan bir uygulama olan Busuu ile yaptığınız alıştırmalar, öğrenmek istediğiniz dili ana dili olan kullanıcılar tarafından düzeltiliyor ve ana dili sizin öğrenmek istediğiniz dil olan kişilerle etkileşim halinde kalabiliyorsunuz. Busuu’nun şimdilik sadece 12 yabancı dil seçeneği mevcut.

5 – VocabSushi

VocabSushi, kelime haznesini genişletmek isteyenler için mükemmel bir uygulamadır. Sizin öğrenmek istediğiniz yabancı dildeki kelimeleri klasik romanlardan ve fantastik öykülerden alıntılayarak cümleler içerisinde kullanıp öğreten bu uygulama, özellikle kitapseverlerin öncelikli tercihi olmalıddır. Üstelik kitap içeriği her hafta yenilenerek karşınıza çıkıyor.

6 – HiNative

120 dilin üzerinde yabancı dil desteği bulunan HiNative, öğrenmek istediğiniz dili ana dili olarak konuşan kişilerle etkileşim halinde kalmanızı sağlayarak yabancı dil öğretmeyi amaçlıyor. Seçtiğiniz dili ana dili olarak konuşan kişilere sorular sorarak gramer bilginizi geliştirebilir, seyahate çıkmadan önce gideceğiniz ülkeler hakkında oranın yerlilerinden tavsiyeler alabilirsiniz. Android ve İOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

7 – Wakie

Wakie, ortak ilgi alanlarına sahip kişilerin telefon üzerinden sohbet etmesine olanak sağlayan bir uygulama. Wakie aracılığıyla öğrenmekte olduğunuz dilin konuşulduğu ülkelerin yerel insanlarıyla iletişim kurabilir ve iletişim kurduğunuz kişilerle konuşma pratiği yapabilirsiniz. Android ve İOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.

8 – Quizlet

Quizlet’in yabancı dil öğreten mobil uygulaması, kendi kartlarınızı ve sınavlarınızı kendinizin hazırlayabildiği bir olanak sunuyor. Aynı zamanda diğer kullanıcıların hazırladığı kartlara ve testlere erişme imkanınız da bulunmaktadır. Bu uygulamayı 20 milyondan fazla kullanıcı kullanmaktadır. Çalışma setlerinizi arkadaşlarınızla paylaşıp, çevrimdışı kullanım özelliği sayesinde istediğiniz her yerde yabancı dil öğreniminize devam edebilirsiniz.

9 – Voscreen – Yabancı Dil Uygulamaları

Kısa video parçalarına ağırlık veren Voscreen, filmler, müzik videoları, belgeseller ve çizgi filmler izleterek İngilizce öğretmeyi amaçlıyor. Her yaş ve her seviye için uygun içeriğe sahip olan bu yabancı dil öğretme uygulaması, dil bilginizi geliştirebilmeniz için uygulamaya gün içinde en az 20 dakika ayırmanızı tavsiye ediyor.

10 – Tandem – Yabancı Dil Öğrenmek İçin Uygulamalar

150 dilden fazla dil desteği bulunan yabancı dil öğrenme uygulaması Tandem, dünya üzerinde yabancı dil öğrenmek isteyen herkesi birbiriyle eşleştiren bir mobil uygulama. Kullanıcıların birbirlerine kendi ana dillerini öğretmesine olanak sağlayan bu uygulama yazılı, sözlü veya görüntülü sohbet seçenekleri sunuyor. Android ve İOS uygulama mağazalarından indirebilirsiniz.