Turp Almanca

Turp Almanca (der Radi), tuz ve karabiberle kaplanmış dilimlenmiş siyah turptan oluşan bir yemek harika olurdu. Çanak genellikle domuz eti veya konserve sığır eti gibi et yemeklerine eşlik eder, ancak aynı zamanda sandviç dolgusu olarak da kullanılabilir.

Almanca Turp İsimleri

  • der Radi – Turp
  • das Radieschen – Kırmızı Turp
  • die Radieschen – Kırmızı Turplar
  • der Rettich – Beyaz Turp
  • die Rettiche – Beyaz Turplar
  • Schwarzer Rettich – Siyah Turp
  • Rettich Samen – Turp Tohumu

Turp alman, beyaz kökleri olan bir çeşit siyah turptur. (Alman Mutfağı)

Turp toprakta yetişen bir sebzedir. Ayrıca şekli nedeniyle ‘Kraliçe Anne’nin Danteli’ olarak da bilinirler. Siyah turp, yiyebileceğiniz bir tür beyaz kök sebzedir. Kabuğu genellikle kırmızı veya yeşildir ve kökleri yeşil veya mor olan diğer turp türlerinin aksine beyaz kökleri vardır.  Turp Alman çeşidi bu türün bir örneğidir; yeşil veya mor kökleri olan diğer turp türlerinin aksine beyaz kökleri vardır.

 

Turp Almanca, bazı konuşma dilinde kullanılan ifadelerde kullanılan bir Alman dili biçimidir. Alman dilinin bir lehçesi olarak kabul edilir, ancak kendine özgü bir kelime dağarcığı vardır. Turp Almancası, ana dili konuşanlar tarafından anlaşılmayan, ancak yine de bağlamdan çıkarılabilen kelimelere sahiptir.

Bu makale, Turp Almancası’nın dilbilimsel fenomenlerini ve bunun belirli konuşma dilindeki kullanımlarını inceler. Ayrıca Almanca öğrenenlerin öğrendikleri dili ve kültürü daha iyi anlamalarının nasıl yardımcı olabileceğini de keşfedin.

Turp  salatası Tarifi

Malzemeler
1 beyaz turp
Tuz
100g ekşi krema
50 ml Süt
3 Yemek Kaşığı Beyaz şarap sirkesi
Biber
2 Konfederasyon Turp
1 Yemek Kaşığı Yağ
1/2 konfederasyon Chives

Hazırlık (Turp  Turp Salatası Tarifi)
Turp soyun ve salatalık dilimleyici üzerinde ince dilimler halinde dilimleyin. Bir kasede 1 tsp tuzla karıştırın ve suyu 10 dakika dik bırakın. Ekşi kremayı süt, 2 yemek kaşığı sirke, biraz tuz ve karabiber ile karıştırın. Turpu bir elekte süzün, kasedeki pansumanla karıştırın. Salatayı tatmak ve bir tabakta düzenlemek için baharatlayın.
Frenk soğanı yıkayın, kurulayın ve ince kesin. Turpları yıkayın, temizleyin ve ince dilimler halinde kesin. 1 yemek kaşığı sirke, 1 yemek kaşığı yağ, tuz ve karabiber ile giyin ve turp salatasının üzerine yerleştirin. Üzerine frenk soğanı serpin.

Turp Almancası, ünsüzlerin turp tohumlarıyla değiştirildiği bir Almanca türüdür. Turp Almanca ilginç çünkü kendine has kuralları var. Turp kelimelerde “r” harfinin yerini almıştır. “Kraut”, “krut” olur. “a” harfi “a” harfi olur, ancak “e” ile biten kelimede olduğunda, döndürülmüş bir versiyona veya başka bir deyişle baş aşağı turp çekirdeğine dönüşür.

Örneğin merhaba demek isteseniz “Grüße” yerine “Gruat” derdiniz.

Siyah Turp Almanca – Schwarzer Rettich

Siyah Turp Almancası, (Schwarzer Rettich) siyah turp aromasına sahip olmak için yetiştirilen bir turp çeşididir.

Turp, birçok farklı renk, şekil ve boyutta bulunabilen bir kök sebzedir. Turplara “Raphanus sativus” da denir. Soğuk iklim, ılıman iklim ve sıcak iklim gibi farklı toprak ve iklim türlerinde yetiştirilebilirler. Turp beyaz, kırmızı, sarı, yeşil, pembe ve mor gibi birçok renkte gelir. Turpların en yaygın rengi mordur ve üzerinde beyaz bir uç vardır ve dilimlendiğinde veya pişirildiğinde kırmızıya döner. Turplar çiğ veya pişmiş olarak kullanılabilir. En iyi tadı, bir daldırma ile çiğ yenildiğinde veya salatalara veya sandviçlere eklendiğinde daha iyidir.

 

Garnitür veya meze olarak servis edilen eski bir Alman tarifidir. Hazırlanması kolay ve hızlıdır. Yemeğin ana bileşenleri kara turp, tuz, biber ve sirkedir. Ekmek çubukları ile veya olduğu gibi servis edilebilir.

Yorum yapın

FAQ

der Radi

Schwarzer Rettich

Rettich Samen

meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org