Almanca Öğrenme ve Geliştirme Metodları

Almanca Öğrenme ve Geliştirme Metodları Başka bir dil öğrenmek kolay değildir, ancak çoğu insan gerekli zamanı ayırmaya istekliyse ikinci bir dil öğrenebilir. Etkili bir şekilde çalışmak, kaygıyı yenmek. Almanca derslerinde başarı için gerekli dil bilgisi ve becerileri öğrenmek için bazı pratik öneriler.
Almanca Ders Çalış
1. Her gün ders çalış . Almanca dil kursu, aldığınız diğer kurslardan farklıdır. Dil öğrenimi bir birikimdir: Almanca öğrenmeye başlamak için ilk adımı atın süreci ertelemeyin. Almanca seviye dersleri alırken her ders için 1 veya 2 saat çalışın.
 
2. Çalışma sürenizi gün boyunca 15 ila 30 dakikalık periyotlara dağıtın. Her seferinde farklı bir göreve odaklanın: şimdi kelime bilgisi, sonra dilbilgisi vb. İlk yarım saat boyunca genel bir bakış edinin: 10 dakika diyaloğu gözden geçirin, 10 dakika yeni kelime öğrenin, 10 dakika yeni dilbilgisi öğrenin… Çalışma sürenizi çevrimiçi uygulama da dahil olmak üzere, ezbere veya alıştırmaya harcayın.
 
3. İyi hazırlanmamış olsanız bile her derse katılın. Ders zamanı, pratik yapmak için en iyi fırsatınızdır. Ders zamanından en iyi şekilde yararlanmak için dilbilgisini ve kelime dağarcığını sınıf dışında öğrenin. Her dersten önce Almanca konuşarak veya okuyarak birkaç dakika “ısınmaya” ayırın.
 
4. Kendinizi sınıfta rahat ettirin. Sınıf arkadaşlarınızı tanıyın, böylece arkadaşlarınız arasında kendinizi iyi hissedeceksiniz. Tanışmak için mesai saatleri içinde eğitmeninizi ziyaret edin. Eğitmeninize kursla ilgili hedeflerinizi, korkularınızı ve endişelerinizi açıklayın.
 
5. Henüz bilmiyorsanız Gramer öğrenin. Dil bilgisi bir dilin iskeletidir, temel yapısıdır: onu öğrenmelisiniz. Basitleştirilmiş bir Almanca dilbilgisi metnini gözden geçirin. Yabancı dilinizdeki yeni gramer yapılarını Almanca karşılıklarıyla karşılaştırın.
 
6. Test çözerek pratik yapın. Test sizden yazmanızı istiyorsa, heceleme ve aksanı dahil ederek yazmaya çalışın. Dinlemeniz istenecekse, dinleme alıştırması yapın. Pratik sorular sorun; kendi test sorularınızı oluşturun. Desenler ve formlar üzerinde varyasyonlar icat edin.
 
7. İyi bir tutum geliştirin. Dersi almak için net bir kişisel nedeniniz olsun. Öğrenmek istedikleriniz için kişisel hedefler belirleyin. Mükemmeliyetçiliği kapıda bırakın; Kendinize hata yapma izni verin, çünkü insanız ve hata yapmaya her an müsait yapıdayız. Önemli olan bu hatalardan çıkarılacak derslerdir.
 
8. İhtiyacın olursa yardım al. Öğretmeninle konuş. Sınıf üyeleri arasında çalışma grupları oluşturun.

Almanca Okuma ve Yazma:

 

Almanca Okuma ve Yazma

Almanca Öğrenme ve Geliştirme Metodları Almanca okumak ve yazmak analitik becerilerdir. Detaylara dikkat eden mantıklı bir insansanız, bu konuda gerçekten iyi olabilirsiniz. Aksan ve cinsiyet uyumu, artikel gibi ayrıntıları unutmamak için pratik yaparak kendinizi eğitin.

Almanca Okuma Becerisi İçin İpuçları:

 

9. İlk önce, ödev için kelime listelerinizi okuyun. Okuma ile ilgili sorular ve yanıtlarını okuyun. Ardından , bağlamdan anlamı tahmin ederek yeni bir pasajı iki veya üç kez baştan sona okuyun.
 
10. Yeni kelimeleri ayırın ve farklı bir program oluşturarak çalışın. Satır aralarına yazmayın! Flash kartlar yapın. Bunları yanınızda taşıyın ve gün içinde birkaç kez okuyun. Bunlar hafızanıza yerleşinceye kadar çalışmaya devam edin.
 
11. Yeni gramer formlarını izole edin ve bunları ayrı ayrı inceleyin. Deseni bir flash karta yazın ve ezberleyin. Bir model cümle yazın ve etiketleyin. Okurken formla karşılaştığınızda, formu tanımak için kalıbı duraklatın ve tekrar edin.

Almanca Yazma Becerisi İçin İpuçları:

 

12. Ayrıntılara dikkat edin: vurgulara, harf sırasına dikkat edin, vb. Harf harf farklı formları karşılaştırın (tekil, çoğul, cinsiyet, vb.). Almanca Fiillerin çekimlerini, zamirlerini yazın ve kontrol edin. Almanca düzenli ve düzensiz fiilleri ezberleyin.
 
13. Yazım konusunda ustalaşmak için bir arkadaşınızın size 10 kelime dikte etmesini sağlayın. Bunları yazın ve siz dikkatle odaklanın. Her harfi işaret ederken arkadaşınızın bunları doğru bir şekilde yüksek sesle hecelemesini sağlayın. Tüm kelimelerin doğru yapısını bulana kadar tekrarlayın.
 
14. Okuduğunuz bir hikayeyi Almanca basit kelime ve cümleler oluşturarak yazmaya çalışın.

Almanca Dinleme ve Konuşma:

 

Almanca Dinleme ve Konuşma
Dinleme ve konuşma performans becerileridir. Doğal olarak dışa dönük biriyseniz, bunlarda başarılı olabilirsiniz. Almanca derslerinde öğrenciler hata yapmaktan çekinirler. Bu sebeple çoğu zaman duymakta ve konuşmakta zorlanırlar. Hata yapmak sorun değil! Almanca konuşmaya çalışın sabırlı olsun!

Almanca Dinleme Becerisi İçin İpuçları

 

15. Önce kitaplarınızdaki alıştırmaları okuyun. Sonra dinleyin ve tekrar okuyun; daha sonra kitaba bakmadan dinleyin. Yüksek ses ile sizde telaffuz edin /duyduğunuzu yazın.
 
16. Başkaları konuşmaya çağrıldığında sınıfa sessizce katılın. Göreve odaklanın; nasıl yapacaksın merak etme
 
17. Almanca öğrenirken derste kendinizi çok mu gergin hissediyorsunuz? Yavaş yavaş, derin nefes alarak kendinizi fiziksel olarak gevşetin. Rahatlayın ve kendinize yanıt vermek için zaman verin.
 
18. Bir arkadaşınız size dikte ederken onu dinleyin ve duyduklarınızı yazın sonra doğruluğunu kontrol edin.
 
19. Alıştırma: Dil kulüplerine katılın, Almanca TV izleyin, Almanca radyo dinleyin, Almanca müzik dinleyin.

Almanca Konuşma Becerisi İçin İpuçları

 

20. Almanca duyduğunuz sesleri sizde tekrar edin. Mırıldanın çoğu insan garip sesler çıkarmaktan utansa da, Almana dili öğrenim sürecinden sonra size daha tanıdık gelecektir.
 
21. Sınıfta sizden istendiğinde, yanlış olsa bile bir şeyler söyleyin: ondan öğreneceksiniz. Düşünmek için biraz zamana ihtiyacınız varsa, soruyu tekrarlayın. Cevabı bilmiyorsanız, Almanca olarak “Bilmiyorum” veya “yardım edin!” ( können sie bitte helfen )deyin.
22. Almanca öğrenmek için sizden yardım isteyen yabancı bir öğrenciyle veya başka bir sınıf üyesiyle pratik yapın.

“Almanca Öğrenme ve Geliştirme Metodları” üzerine 2 yorum

 1. Almanca öğrenim sürecinde güzel sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak bir yöntem. Almanca öğrenmek için çalışmalarınızı o dilin doğasına yönelik araştırmalarla birleştirin.

  Yanıtla
 2. Kısa Zamanda Nasıl Almanca Öğrenilir?

  Almanca Ceren diline bağlı ve Avrupa dilleri arasında yer alan bir dil çeşididir. Avrupa’da çok yaygın olarak konuşulmakta ve dünyada en çok konuşulan diller arasında 3’cü sırada yer almaktadır.

  Kariyer hayatında Almanca dili ile konuşmak kişiye büyük bir fayda sağlamaktadır. Bu yüzden Türkiye vatandaşları da Almanca diline yön vererek kurslarına gitmeye başlamıştır. Peki Almanca dilini çabuk ve kısa zamanda öğrenmek için neler yapmalıyız kısaca bahsedelim.

  Almanca öğrenmenin en kolay yolları yaşadığımız alandaki eşyaların üzerine Almancalarını yazarak öğrenmeye başlayabilirsiniz. Örneğin; masa, dolap, kapı, yada tüm eşyalarınızın isimlerinin Almancalarını yazmak.

  1 – Almanca konuşan bir arkadaş bularak onunla Almanca dili ile mesajlaşın.
  2 – Almancayı zor bir dilmiş gibi görmeyin Aynı anadiliniz gibi görün.
  3 – Almanca dili ile ilgili birkaç kalıp ezberleyerek gün içerisinde sürekli tekrarlayın.

  Böylelikle Almanca dilini biraz daha kısa sürede öğrenebilirsiniz.

  Yanıtla

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri