Almanya’da Yaşam

Almanya’da Yaşam ve Günlük Yaşam Şartları. Almanya’da bulunan sosyal yaşam ve refah, T.C vatandaşlarını ve diğer bir çok ülkenin insanlarını kendisine çekmektedir. Almanya’da yaşam kolaylığının olması Türkiye’de ki milyonlarca öğrencinin ve işçinin başvuruda bulunmasına neden olmuştur. Bu makalede Almanya’da Yaşam ve Günlük Yaşam Şartları hakkında detaylı bilgilere yer verdik. Almanya’da Yaşam hakkında daha lüks bir hayat ve kaliteli bir eğitim için bu yazımızı sonuna kadar okuyun Lütfen. .

Almanya’da Yaşam Şartları Nelerdir?

Almanya’da yaşam, diğer ülkelerden daha pahalı ve lüks olsa da refah seviyesinin yüksek olması insanı etkilemeyi başarıyor. Almanya’da yaşamak vatandaşların yaşadığı yaşamdan zevk almasına ve daha yüksek gelirlere sahip olmasını sağlamaktadır. İşsizlik oranının %3 ila %3.5 arasında olan Almanya’da 3.000 EUR maaş alan bir vatandaşın ! kira, mutfak ve diğer giderleri yaklaşık 1.800 Euro’dur. Kalan 1.200 Euro ile de iyi bir birikim yapabilir. Ayrıca 5 sene yurt dışında çalışan bir T.C vatandaşı, ülkesine döndüğünde 70 ila 80 bin Euro’nun sahibi olabilir. Bu miktar da Türkiye’de2021 dövizine göre 700-800 bin TL yapmaktadır.

 

Almanya’da Günlük Yaşam Masrafları

Almanya günlük yaşam masrafları, Almanya’ya farklı nedenler için giden kişiler arasında farklılıklar göstermektedir. Almanya’da Yaşam masraflarını; Öğrenciler ve İşçiler olmak üzere iki farklı profilde inceleyelim.
 
Öğrencilerin Günlük Yaşam Masrafları. Türkiye’den Almanya’ya üniversite veya dil dersi almak için giden vatandaşlar var. Gideceği üniversite ve dil okulu ücretleri arasında farklılık gösteriyor. Ortalama günlük masrafı 35-60 Euro arasında değişiklik gösterimlerdir.
 
Almanya öğrenci yurtlarında kalan bir öğrenci, yurt ve diğer masrafları aylık 1700-1800 Euro’dur. Ayrıca öğrenim amacıyla Almanya’ya göç eden bir öğrenci, yasal olarak haftada 18 saat part time çalışabilmektedir. Bu sayede bir öğrenci, masraflarının yarısını kendi çabasıyla karşılayabilmektedir.
 
İşçilerin Günlük Yaşam Masrafları: işsizlik oranının yüzde %3 ila %3.5 arasında olan Almanya’ya Türkiye’den binlerce işçi göç etmektedir. Türkiye’den Almanya’ya en çok; fabrika işçileri, boya ustaları, elektrik ve tesisat ustaları göstermiştir.
 
Almanya’ya işçi olarak giden T.C vatandaşlarının gelirleri yüksek, giderleri ise düşüktür. Çünkü işçiler, şehir merkezimden uzak yerlerde kirada oturmaktadır. Almanya’da bir işçinim günlük masrafı 30 ila 50 Euro arasında değişmektedir.

Almanya’da Yaşamak Zor Mu?

Türkiye ve gelişmekte olan diğer ülkelerin aksine Almanya’da yaşam şartları daha kolaydır. Sosyal ve ekonomik bir ülke olmanın yanı sıra refah seviyesi yüksek ülkelerin başında gelir. Almanya’da yaşamı zorlaştıran tek sorun, T.C vatandaşları Almancayı öğrenmede büyük zorlukların yaşanmasındadır.
 
Almanca öğrendikten veya oturma izni aldıktan sonra, yaşam şartlarında kolaylık artmaktadır. Almanca öğrenmek için, dil kurslarına gidilebilir. Oturma izni almak için ise, Almanya vatandaşı olan bir kişiyle evlenilebilirsiniz. Yada orada oturmayı gerektiren bir iş yeri açılabilir.
Almanya'ya Nasıl Gidilebilir? Şartları Nelerdir?

Almanya’ya Nasıl Gidilebilir? Şartları Nelerdir?

Almanya’ya gitmek için ilk başta gitme amacına uygun işlemlerde bulunmalı ve ona göre giriş vizesi alınmalıdır. Eğer 3 aydan fazla bir süre ile kalmayı düşünüyorsanız, Almanya ulusal vizesi alınmalıdır. Almanya’ya görebilmenin 5 farklı yolu;

Çalışmak için; Almanya’dan iş için teklif almak veya bir fabrikada işçi olarak çalışmaya gitmek.

Öğrenci olarak; Lisans, yükseköğrenim veya dil öğrenmek için kurs müracaatında bulunmak.

Yatırım amacıyla; Bir iş adamı, 250.000 Euro’ya Almanya’ya yatırım yapmak amacıyla gidebilir.

Aile birleşimiyle. Almanya’da ailesi bulunan bir kişi, aile halklarından faydalanarak Almanya’ya yerleşebilir.

 

Almanya’da yaşam, Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeden daha kolay ve rahat olmaktadır. Gidiş amacınızı belirledikten sonra, vize işlemlerine başlayabilirsiniz. Ve kısa süre içinde Almanya’ya yolculuğuna start verebilirsiniz.

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com infopaylasim.com Kedi isimleri/