Almanca Öğrenmek İçin 18 İpucu

Almanca Öğrenmek İçin 18 İpucu: Almanca dilini öğrenmeye çalışmak ilk başta gözünüzü korkutabilir. Lakin korkmayın Almanca dilini kolayca öğrenmenizi sağlayacak bazı ipuçlarını sizler için hazırladık. Size Almanca öğrenmenin hedeflerini, akıcılık yolunda sizi en uzağa götürecek kilometre taşının detaylarını anlatacağız. Almanca Öğrenmek İçin 18 İpucu Konu Anlatımı.

Almanca Öğrenmek İçin İpuçları

 1. Konuşma

Yeni bir dil öğrenmenin bir “sırrı” veya “gizem” i varsa, o da şudur: Almanca dilini sizden daha iyi konuşan insanlarla 1 saat boyunca konuşmaya çalışın. O sizden iyi konuşacağı için size garip ve çok yorucu gelebilir sohbet. Karşımızda canlı insanla iletişim kurmak Almanca konuşmaya çalışmak sizi harika bir şekilde motive edecektir.

 

2. Çalışma Yoğunluğu ve Temposu

14 gün  (2.hafta)  boyunca günde dört saat dil öğrenmek, 2 ay boyunca günde 1 saat çalışmaktan daha faydalı olacaktır. Bu kadar çok insanın okulda yabancı dil dersleri almasının ve bir çok şeyi hatırlamamasının bir nedeni de budur.

Almanca dilini öğrenmek çok fazla tekrar, çok fazla deneyim, tutarlı bir bağlılık ve yatırım gerektirir. Sadece 1-2 hafta da olsa hayatınızın belirli bir zamanını Almanca için ayırın.

3. Özel Dersler

Takım olarak ders aldığınızda 2 tane sorun sizi bekliyor olacak. Birincisi, sınıfın en yavaş öğrencisinin hızında hareket edilmesidir. İkincisi, dil öğreniminin oldukça kişisel bir süreç olduğudur – herkes doğal olarak bazı kelimeleri veya konuları diğerlerinden daha kolay ve rahat öğrenir, bu sebeple bir sınıf her öğrencinin kişisel ihtiyaçlarını da veya zamanında ele alamayacaktır. Okullarda yabancı dil eğitimi almak zorunda olan kişiler başka çare yoksa buna katlanmak zorundalar.

4. Motivasyon

Almanca dil öğrendiğinizi bilmek, ona hakim olmanın anahtarıdır. Bir dil öğrenmenin tüm ipuçlarını ve püf noktalarını bilebilirsiniz, ancak bunun arkasındaki nedeni, hayatınızı nasıl zenginleştireceğini bilmiyorsanız, motivasyonunuzu kaybetme şansınız vardır ve öğrenme süreciniz başarısız olabilir.

Farklı bir ülkede yeni bir hayata başlamak mı istiyorsun? Kültüründen etkilendiğiniz ve derinlere dalmak istediğiniz için mi Almanca öğreniyorsunuz? Yabancı bir ülkeye bir gezi planlıyorsunuz ? sokak konuşmaları, yemekleri sipariş edebilmek ve taksi şoförüne yerel dilde nereye gittiğinizi söyleyebilmek mi istiyorsunuz? Tanıştığın arkadaş Almanca konuşuyor onu etkilemek mi istiyorsun? Bunların hepsi bir dil öğrenmek için iyi bir motivasyondur. Motivasyon olmadan kesinlikle olmaz.

5. Almanca Dili İçin Hedef Belirleyin

Bir çoğumuz “6 ay içinde Akıcı bir şekilde Almanca öğrenmek istiyorum!” diyerek bir dil eğitimi almaya başlıyoruz

Tanımlanmış hedefler belirlemek iyidir. Şöyle bir şeyle başlayın, “Bugünün sonunda, birini nasıl karşılayacağımı ve kendimi nasıl tanıtacağımı bileceğim. 2 gün içinde, birine ne iş yaptığını sormayı ve onlara ne yaptığımı açıklamayı öğreneceğim. Hafta sonuna kadar, yiyecek için  sipariş vermeyi öğreneceğim.”

 

6. Almanca En yaygın 100 kelimeyle başlayın

En yaygın 100 kelimeyle başlayın ve sonra onlarla tekrar tekrar cümleler kurun. Bunu yapabilecek kadar dilbilgisi öğrenin ve hepsini kendinizi oldukça rahat hissedene kadar yapın. Almanca telaffuz kalıplarını öğrenin. Unutmayın, Almanca öğrenimine yapılan yatırımın en büyük getirisi kendinizi başkalarıyla konuşmaya ve iletişim kurmaya zorlamaktır.

 

7. Cep sözlüğü Taşıyın

Sözlük taşıma öğrenim sürecinde size çok daha büyük fark yaratacaktır. Telefonunuz da Almanca – Türkçe sözlük uygulaması taşıyın ve Almanca uygulamalar indirin. Telefonunuzda sözlük olması harika, çünkü konuşmanın ortasında bir şeye bakmak üç saniye sürer. Ve bunu konuşmada kullandığınız için, daha sonra hatırlama olasılığınız çok daha yüksek olacaktır.

8. Kafanızda pratik yapmaya devam edin

Sözlüğünüzü yanınızdan ayırmayın gün içerisinde bir başkası ile konuşmadan da pratik yapabilirsiniz. Almanca öğrenirken kafanızda yeni cümleler kurun. Kendi kendinize Almanca sorular sorun ve yine cevapları kendiniz verin. Bu madde konuşma yeteneğinizi artıracaktır.

 

10. Almanca popüler 100 kelime öğrenin

Araştırmalar, herhangi bir dilde en yaygın 100 kelimenin tüm konuşulan iletişimin % 50’sini oluşturduğunu göstermiştir. En yaygın 1.000 kelime, konuşulan tüm iletişimin% 80’ini oluşturur. En yaygın 3.000 kelime iletişimin% 99’unu oluşturur. Bu kelimeler sizi, birkaç gün içinde temel cümleleri konuşur hale getirecektir.

Örnek

 • ein Mann – Bir adam
 • eine Frau – Bir kadın
 • ein Kind – Bir çocuk
 • ıch lerne – ben öğreniyorum
 • Ich werde Deutsch –  Almanca öğreneceğim

 

İlk birkaç yüz kelime seni oldukça ileriye götürmez. Dilbilgisi, deyimler, argo ve yeni dilde düşünceler, şakalar ve fikirler oluşturma konusunda mümkün olduğunca rahat olmak için bunları kullanın. Yeni dilde tutarlı bir şekilde şaka yapabildiğinizde, kelime dağarcığınızı genişletmenin zamanının geldiğine işaretidir.

11. Almanca Dilini Günlük Olarak Kullanın

Öğrendiğin kelimeler ve konuşma cümlelerinin üzerinden tekrar tekrar geç ki aklında kalıcı olarak yer edinsin. Daha da iyisi, kendinizi yeni Almanca diline bırakın. İnternet tarayıcınızdaki veya telefonunuzdaki dili Almanca olarak seçin. bu durum sizi birkaç gün zorlayacaktır, ancak günlük hayatınızdaki Almanca öğrenmenize çok yardımcı olacak ve alışmanızı sağlayacaktır. İşe gidip gelirken varsa aracınız  Almanca dilinde radyo veya Almanca müzik dinleyin.

YouTube videolarını Almanca altyazılı izleyin. İnternet senin bu konuda  arkadaşın ve yardımcındır..

 

12. İyi Bir Eğitmen

Maddi olarak durumun iyi ise paran varsa, sağlam bir öğretmen tutmak ve her gün birkaç saat ondan  ders almak Almanca dilini öğrenmenin en hızlı yoludur. İyi bir eğitmen birkaç haftada günde sadece 2 saatlik eğitim ile sizi en azından saygın bir konuşma seviyesine getirecektir.

 

13. Almanca Konuşan Kişiler İle İletişim Kurun

Yatırım ve motivasyon hakkında konuşun. Havadan sudan bahsedin, gündemde olan konuları konuşun Bir ay içinde akıcı bir şekilde konuşmaya başlamanın adımlarını hızlı bir şekilde atmış olacaksın.

14.  Yeni Kelime

Yeni bir kelime öğrendiğinizde,  ara vermeden gün içerisinde birkaç kez kullanmaya özen gösterin. Almanca kelimeleri sizde evlerinizde yüksek sesle telaffuz edin Öğrendiğiniz yeni kelime ve cümleleri  birkaç kez kullanmayı deneyin ve günün ilerleyen saatlerinde tekrar kullanın. Muhtemelen hafızanıza yerleşecektir.

 

15. Yardım Almak

Çoğu insan birbirine yardımcı olur, insanların sana yardım etmelerine izin ver. Yabancı bir ülkedeysen ve marketten bir şeyler almaya çalışırken kendinizi tam ifade edemiyorsanız, rastgele insanlardan yardım isteyin. Bir şeyin işaretle ve nasıl söylendiğini sor. Onlara sorular sor. Çoğu insan arkadaş canlısı ve size yardım etmeye çalışacaktır. Dil öğrenmek utangaç insanlar için değildir.

 

16. Neler Öğrendik

Şimdi biraz konuşabiliyorsun ama çok fazla zihinsel çaba harcıyorsun. Bu süreç devamlı olursa konuştukça çok daha fazlasını anlayabilirsin. Bundan sonra,  zihinsel çaba olmadan konuşabiliyor ve anlayabiliyor hale geleceksin (yani, kelimeleri zihninde ana diline çevirmek zorunda kalmayacaksın). Düşünmeden konuşup dinleyebildiğinizde, aslında Almanca dilini çaba harcamadan düşünmeye başlayacaksınız. Bu gerçekleştiğinde, gerçekten yüksek bir seviyeye ulaşıyorsun demektir.

Peki ya son seviye? İster inanın ister inanmayın,  bir grubun kendi arasındaki konuşmayı dinleyip takip edebilmek, puzzle’ın yerine oturacak son parçasıdır. İşte tam da o anda, siz araya girebildiğinizde, sohbete istediğiniz zaman girip çıkabildiğinizde, hazırsınız demektir.

 

17. Almanca Öğrenmeyi Eğlenceli Hale Getirin

Her şeyde olduğu gibi, Almanca öğrenirken de, bu işi eğlenceli hale getirmenin bir yolunu bulmalısınız. Konuşmaktan keyif aldığın insanlar bul. Eğlenceli bir şeyler yaparken pratik yapabileceğin etkinliklere git. Önemsediğiniz kişisel konular hakkında konuşun. Konuştuğun kişi hakkında bir şey öğren. Bunu kişisel hale getirin, çünkü bu bir yaşam deneyimidir, yoksa öğrendiğiniz her şeyi unutmanız muhtemel bir sonuçtur.

18. Almanca Dizi İzleme

Kendinize bir yabancı dizi seçin. Öğrenmek istediğiniz dili sürekli olarak duymanız o dilin fonetiğine daha kolay adapte olmanızı sağlar. Daha akıcı konuşma sorununuzu da sürekli duyma yoluyla çizebilirsiniz. Aynı zamanda kelime kalıplarını ve yeni öğrendiniz kelimelerinin cümle içinde nerede ve nasıl kullanıldığı da görme fırsatınız olacaktır.

Almanca Öğreniyorum

Almanca Öğrenmek İçin 18 İpucu Bu dili öğrenmek Yapbozun parçaları gibi, bir parçası eksik olursa resim tamamlanamıyor ama parçalar arasındaki ilişkiyi bir kere anlayınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Bu sebeple almanca öğrenmek sabırlı olunması ve zaman ayrılması şart olan bir süreçtir.

Ve asla pes etmeyin inanıyorsanız kesinlikle başaracaksınız, almancanotlarim.com ekibi olarak size başarı dileklerimizi iletiyoruz.

 

Almanca Öğrenmek İçin İpuçları

 

 

“Almanca Öğrenmek İçin 18 İpucu” üzerine 3 yorum

 1. Almanca, dünyada en çok konuşulan on dilden birisidir. Dünya genelinde yaklaşık 185 milyon insan Almanca dilini konuşuyor. Almanca bilmeseniz de Almanya’da eğitim alabilirsiniz, ancak biraz dil bilgisi günlük hayatı çok daha kolay hale getirir. Bununla beraber kendinizi ülkeye adapte etmenize yardımcı olur. Almanca öğrenmenin birçok yolu vardır. İster bir kursa katılarak öğrenin, ister Almanca bilen partner veya ev arkadaşınızla öğrenin. Almanca öğrenmek çok eğlenceli keyifli ve çok faydalı olabilir.

  Yanıtla
  • Günlük yaşamda Almanca dilini çeşitli şekillerde, örneğin Almanca televizyon izleyerek veya radyo dinleyerek hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Alman öğrencilerle beraber yaşıyorsanız, Almancayı hızlı bir şekilde öğreneceğinizden emin olabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Almanca Öğrenmenin Farklı Yolları

  Avrupa’nın en çok kullanılan ikinci yabancı dili olan Almanca kaba bir dil gibi görünse de düşünceyi ifade edebilmek açısında rahat bir dildir. Grameri İngilizceye göre biraz daha karmaşıktır. Okunuşu İngilizceye göre daha basittir. Fiil çekimleri Almanca da kişiler ve zamanlar için farklıdır. AB’nin ortak dil kriterlerini baz alan kurslar tercih edilmelidir.

  Almancayı en hızlı bir şekilde öğrenmek için neler yapabilirim?

  Maddi gücünüz el verdiği ölçüde yapabileceğiniz farklı tercihler vardır. Ancak, dil öğrenmek için fedakarlık şarttır. Bunlardan bazıları en az maliyetliden en çok maliyetliye doğru aşağıda sıralanmıştır.

  1 – Yukarıda belirttiğimiz kriterlerde bir kursa gidilebilir.
  2 – Özel ders alınabilir.
  3 – Türkiye’de Alman şirketlerinde (Bosch gibi) Alman çalışanların departmanında staj yapılabilir.
  4 – Almanya’ya dil kursu amaçlı gidilebilir.

  Yanıtla

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org