Yabancı Dil Eğitimi

 
Yabancı Dil Eğitimi herhangi bir dil öğrenmek insan hayatına bambaşka bir yön verebilecek en önemli olgudur. Bambaşka bir vizyon, bambaşka bir kültür tanımanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca çalışma hayatınızda da kocaman bir artı olarak sizlere dönecektir. Yabancı dil dediğinde hemen herkesin aklına İngilizce gelir. Ancak günümüz dünyasında İngilizce bilmek artık bir yabancı dil bilmek anlamına gelmiyor. Bu bir zorunluluk. Bunun yanına ek olarak ne ekleyebilirsiniz bunlar önemli. Örneğin, Almanca, Fransızca, Çince, İspanyolca, Arapça her ne olursa sizi bir başka insan yapacak her şeye açık olmanız gerekiyor.
 

Yabancı dil eğitiminin önemi

Yabancı dil eğitiminin önemi

Yabancı bir dil bilip, kendinizi o dilde özgürce ifade edebildiğiniz de önünüze akla hayale gelmeyecek bambaşka kapılar açılıyor. Düşünsenize hayata bambaşka bir pencereden bakabiliyorsunuz. Bir iş görüşmesinde, rakiplerinizden en az bir adım ötede oluyorsunuz. Dilini bildiğiniz ülkeye bir gezi yaptığınız da kaybolmayacaksınız. Başınıza gelebilecek iyi – kötü her olayla kendi başınıza çözebilme yeteneğine sahip olacaksınız. Öyle ülkeler var ki İngilizcenin İ’sini bilmiyorlar. Maalesef buna güzel Türkiye’mizin eski jenerasyonu da dahil. Ancak, son 40 -45 yıldır öyle bilinçli bir toplum yetişiyor ki insanlar için artık dilin daha da büyük bir önemi var ülkemizde. Peki sizler bu eksiğinizi kapatabildiniz mi ya da daha doğrusu kapatmak istediniz mi? Hayatınıza farklı bir yön, farklı bir bakış açısı vermek istediniz mi? Eğer ki cevabınız hayır ise çok yazık. Sizler de La Casa de Papel’i İspanyolca izleyebilirsiniz. Yada La vie en Rose şarkısını Fransızca dinleyip duygu yüklü anlara şahitlik edebilirsiniz. Almanca konuşan birisi ile Almanca Selamlaşma konusunda harika sonuçlara imza atabilirsiniz.
 

Nereden Başlayacağım?

Öğrenmek istediğiniz yabancı dil için atacağınız önemli adımlar şunlardır. Yabancı dil öğrenmek isteyen kişiler için bu kriterler etkili bir öğrenme aracıdır.

 • Dinleme​
 • Okuyarak Dinleme​
 • Okumadan Dinleme​
 • Okuma​
 • Yazma
 • Konuşma
 • Düşünme
 • Konuşma pratiği yapmak
 • Hikaye Yazmak
 • Kitap Okumak​
 • Şarkı Söylemek
 • Yabancı arkadaş​lar edinmek
 
Eğer ki bir dil okuluna kayıt yaptırmak istemiyorsanız? Öncelikle Pandemi sürecinin bizlere kazandırdığı güzel çalışmalara eşlik edebilirsiniz. Bunlardan bazıları uygun fiyatlı online dersler. Yabancı dil kelime dağarcığınızı genişletmek istiyorsanız? Youtube ve çeşitli web siteleri üzerinden ilgili dili keşfederek başlayabilirsiniz. Yabancı dil keşfetme konusuna güçlü bir adım atarak merhaba diyebilirsiniz.
 
Baktınız ki bu kadarı size yetmiyor ! O zaman diziler – filmler ilgi duyduğunuz dilde izleyebilirsiniz. Öğrendiğiniz dile ait şarkılar dinleyebilir, seviyenize uygun kitaplar okuyabilirsiniz. Sonra pratik yapmak isterseniz bir çok site var bu konuda. İnternet üzerinden kolayca erişim imkanı elde edebilirsiniz. Buralarda sörf yapabilir, etkinlikler ya da online görüşmelere dahil olabilirsiniz. Kısacası siz bir dil öğrenmek istedikten sonra günümüzde öğrenmeme durumunuz söz konu dahi olamaz. Mutlaka bir yerden elinize fırsat ve imkan geçecektir, gerisi ise tamamen size kalmıştır. Korkmadan üstüne gittiğinizde öğrendiğiniz dil size eşlik edecektir.
Dr. Yasemin Bayyurt, “Yabancı dil eğitiminde en kazançlı dönemler 2ve 7 yaş arasıdır diyor. Bu süreçte çocuklar dil öğrenme gelişimlerini tamamlayıp ve sembollerle düşünmeye başlar” diyor. Uzmanların görüşü yabancı dil eğitimi küçük yaşlarda başladığı zaman öğrenme daha kalıcı bir hal alıyor. Ama sizde şu gerçeği göz ardı etmeyin ve inanın öğrenmenin yaşı yoktur.
 
Başarılar 🙂

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org