Almanca Kişisel Bakım ve Güzellik Malzemeleri

Almanca Kişisel Bakım ve Güzellik Malzemeleri (Pflege und Schönheitsartikel ) Kişisel bakım herkes için çok önemlidir. Bu nedenle kullandığımız ürünler de oldukça önemlidir. Sık kullanılan ürünlerden bahsetmek istiyorum. (Persönliche Betreuung ist für alle sehr wichtig. Daher sind auch die von uns verwendeten Produkte sehr wichtig. Ich möchte über häufig verwendete Produkte sprechen.)  [ Almanca Kişisel Bakım Eşyaları  ]

Kişisel Bakım ve Makyaj Malzemelerinin Almanca İsimleri

Almanca Kişisel Bakim ve Güzellik Malzemeleri Aşağıdaki kelime listesine bakarak başlayalım. Burada bayanların kullandığı temel kişisel bakım ve makyaj ürünlerinin Türkçe ve Almanca isimlerini öğrenek başlıyoruz:

 • Ruj (Lippenstift )
 • Rimel (Maskara)
 • Nemlendirici (Feuchtigkeitscreme )
 • Nemlendirici (Feuchtigkeitscreme )
 • Erkekler için Tıraş seti  (Rasierapparat für Männer)
 • Saç spreyi/Köpüğü (Haarspray / Mousse )
 • Oje (Nagelpolitur)
 • Ruj (Lippenstift )
 • Tarak (Kamm)
 • Şampuan (Shampoo)
 • Saç Kremi (Haarspülung)
 • Sabun/Duş Jeli (Seifen / Duschgel )
 • Parfüm (Parfüm)
 • Manikür seti ( Maniküre-Set )
 • Ağda bantları  (Wachsbänder)

Almanca Makyaj Malzemeleri

Almanca Kişisel Bakım ve Güzellik Makyaj Malzemeleri ile ilgili örnek cümleler

Şimdi ise sizinle üstte öğrendiğimiz kelimeler ile ilgili bazı kullanışlı Almanca ifadeler paylaşıyoruz.

Ruj (Lippenstift )

Ruj, dudakları renklendirmek için kullanılan ve pigmentler, yağlar, balmumu ve yumuşatıcı maddeler içeren kozmetik bir üründür. (Lippenstift ist ein kosmetisches Produkt, das zum Färben der Lippen verwendet wird und Pigmente, Öle, Bienenwachs und weichmachende Inhaltsstoffe enthält. )

Rimel (Maskara)

Kirpikleri kıvırmak ve daha uzun görünmesini sağlamak için fırça ile uygulanan boyalı bir üründür. (Es ist eine gemalte Anwendung, die mit einem Pinsel aufgetragen wird, um die Wimpern zu kräuseln und sie länger aussehen zu lassen. )

Nemlendirici (Feuchtigkeitscreme )

Cildi korumak, nemlendirmek ve yağlamak için tasarlanmış kozmetik bir üründür. (Es ist ein kosmetisches Produkt zum Schutz, zur Befeuchtung und zur Schmierung der Haut.)

Saç spreyi/Köpüğü (Haarspray / Mousse )

Saç spreyi saçın şeklini korumak için kullanılır. Saçı nemden korur. (Haarspray wird verwendet, um die Form des Haares zu erhalten. Schützt das Haar vor Feuchtigkeit)

Oje (Nagelpolitur)

El ve ayak parmaklarını boyamak için kullanılır. Bir çok renk ve çeşidi vardır. Tırnakları güzelleştirir. (Zum Malen von Fingern und Zehen. Es gibt viele Farben und Sorten.Verschönert die Nägel. )

Almanca Kişisel Bakım-Malzemeleri Örnek Cumleler

Almanca Kişisel Bakım ve Güzellik Malzemeleri ile ilgili örnek cümleler

 

Erkekler için Tıraş seti  (Rasierapparat für Männer)

Sakal sevmeyen bakımlı erkekler için ilk tercih. (Die erste Wahl für gepflegte Männer, die keine Bärte mögen. )

Tarak (Kamm)

Saç bakımında yumuşatmak, şekillendirmek ve dolaşmayı önlemek için kullanılan bir üründür. (Es ist ein Produkt, das in der Haarpflege verwendet wird, um Verwicklungen zu erweichen, zu formen und zu verhindern.)

Şampuan (Shampoo)

Es ist ein Haarreinigungsprodukt und variiert je nach Haartyp. (Saç temizleme ürünüdür ve saç tipine göre değişiklik gösterir.)

Saç Kremi (Haarspülung)

Saçları yumuşatmak ve parlatmak için mükemmel bir ürün.  (Ein ausgezeichnetes Produkt zum Weichmachen und Glänzen von Haaren.)

Sabun/Duş Jeli (Seifen / Duschgel )

Kişisel temizlik için temel gereksinimler. Hoş kokulu çeşitleri var.  (Grundvoraussetzungen für die persönliche Sauberkeit. Sie haben duftende Sorten.)

Parfüm (Parfüm)

Vücudumuzun ve giysilerimizin hoş kokmasını sağlayan farklı kokular. (Verschiedene Düfte, die unseren Körper und unsere Kleidung angenehm riechen lassen. )

Manikür seti ( Maniküre-Set )

El ve tırnak bakım seti. Hoş ve bakımlı bir görünüm sunar. ( Hand- und Nagelpflegeset. Bietet ein schönes und gepflegtes Aussehen. )

Ağda bantları  (Wachsbänder)

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için pratik bir çözüm. Cildi bebek gibi pürüzsüzleştirir. Cilt tipine göre seçenekler vardır. ( Eine praktische Lösung, um unerwünschte Haare loszuwerden. Macht die Haut glatt wie ein Baby. Es gibt Optionen basierend auf dem Hauttyp.)

 

Almanca Kişisel Bakım Banyo Malzemeleri

“Almanca Kişisel Bakım ve Güzellik Malzemeleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın

] }