Almanya’da Ev Sahibi Olmak

Almanya’da Ev Sahibi Olmak ​​​​​Ev almak son zamanlarda insanlara daha cazip gelmektedir. Çünkü insanlar kendilerine ait alanlarda daha konforlu ve güvende hissederler. Son zamanlarda ise ülkemizden dış ülkelere özellikle Almanya’ya göç artışı yaşanıyor. İlk merak edilen konu Almanya’da ev sahibi olmaktır çünkü insanlar ilk önce sığınabilecek bir yer ararlar. Ayrıca Almanya’da Ev Sahibi​​​​​ olmanın diğer avantajı ise yıllar içinde değerinin artması ve daha yüksek gelir sağlamasıdır. Almanya’da Ev Sahibi Olmak gerçekten hayal değil.
 
Aslında Almanya’da ev kredisi sahibi olmak biraz da Türkiye ile benzer özellik göstermektedir. Banka krediyi sabit geliri müşterisine vermeyi tercih eder. Ayrıca ipotek veya kefil ise kredi başvurusunda size artılar kazandırır, bankanın size olan güvenini arttırır. Alman bankaları statünüze veya mesleğinize (mühendislik, doktorluk, mimarlık vb.) bakmaksızın siz ve diğer kredi adaylarına aynı ölçüde hak tanır ve adil bir yarış sunar. Ayrıca hanenize gelen düzenli maaş sayısı birden fazla ise bu durum bankaları daha çok hoşnut eder. Almanya’da Ev Sahibi Olmak yaşam standartlarınızı tamamen pozitif yönde değiştirir.
 

​​​​​Ev Kredisi Yükünden Nasıl Kolay Kalkılır?

 
Aslında bu yöntem biraz da çekeceğiniz asıl kredi miktarının üzerinde başvuru yapmakla ilgilidir. Örneğin kendinize bir ev bakmaktansa 3-4 katlı küçük bir apartman bakmak korkutucu gelebilir. Kredi ödemeye yardımcı ve ileri tarihlerde ise cebinize artılar sağlayacak bir durumdur. Satın aldığınız evin sizin daireniz dışında kalan diğer katlarını kiraya verebilirsiniz. Bu şekilde kredi ödemenizi kiralar ile sağlayabilirsiniz. Bu sayede kendi aylık gelirinizin büyük bir kısmını bankaya ödeme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Günlük yaşam akışınıza maddi zorluklar yaşamadan devam edebilirsiniz. Banka borcunuz bittiğinde ise kalan daireler her ay size kira geliri olarak geri dönecektir. Bu şekilde hem kredi çekip kendi cebinizden kredi ödemeden hem de geleceğe yatırım yapıp büyük yüklerden kurtulmuş olacaksınız.
Almanya'da Ev Fiyatları Ne Kadar

Almanya’da Ev Fiyatları Ne Kadar?

Almanya’da ev Fiyatlarını semt belirler. İki özdeş ev aynı malzemeden yapılma, aynı mimariye sahip, kat sayısı her şeyi ile aynı olan iki adet ev düşünün. Farklı konumlarda olması dolayısıyla bile aralarında 200.000 Euro’ya kadar çıkan fiyat farkı oluşabiliyor. Güzel ve yaşanılabilecek bir ev, semti iyi değilse bile 80.000 Euro civarlarında gezebilir. Bunun yanı sıra güzel bir semtte ortalama bir ev satın almak ise size 350.000 Euro ve üzeri maliyet oluşturabilir. Şanslıysanız güzel bir yerde güzel bir evi 250.000 Euro ile 300.000 Euro arasında bulabilirsiniz. Bu şartlarda bu fiyatta bir ev bulmak sizi mutlu ettiği gibi çevrenizdeki insanları da şaşırtacaktır. Almanya’da ucuz ev fiyatları kişilerin geliri baz alınarak bir çok aile tarafından tercih edilmekte.
 

Evinizi Yenilemeyi Unutmayın!

 
Almanya’daki bazı evler eskidir. Bu durum restorasyon maliyetini de beraberinde getirir. Ev alırken bu da dikkat edilmesi gereken bir başka konudur. Altından kalkamayacağınız bir maliyetin altına girmemeniz önerilir. Ev alırken evin içi için harcanabilecek potansiyel masraflar hesaplanmalı ve göz önünde bulundurulmalıdır.

Almanya’da Kiralık Ev Fiyatları

Almanya'da kiralık ev fiyatları
Türkiye’de olduğu gibi Almanya’da da ev kiraları bölgesel olarak farklılık gösterir. Bizim ülkemizde ev kiralarken 2+1 yada 3+1 gibi ifadeler kullanırız Almanya’da bu ifadeler geçersizdir. Bunun yerine tam oda sayısı söylenir yani ev 4 odalı yada ev 3 odalı şeklinde ifade edilir. Almanya’da konut fiyatları bu fiyatlar evin bulunduğu semt ve kalitesine göre değişim gösterir. Şimdi yaşam standardı yüksek şehirlerden birisi olan Berlin için fiyatlara bakalım. Almanya’nın başkenti olan Berlin de tek odalı evler için kira fiyatı ortalama – 250 Euro ve 600 Euro aralığındadır. Çok fazla lüks olmayan orta segment 2 odalı kiralık ev fiyatı ise 300 Euro ve 700 Euro aralığındadır. Çok fazla lüks olmayan orta segment 3 odalı kiralık ev fiyatı ise 400 Euro ve 1000 Euro aralığındadır. Almanya’da sıfır bir daire alacaksanız ortalama alan 125 m² 3 odalı 1,000,000 € 1,300,000 € arasındadır. Fiyat evin bulunduğu semt ve kalitesine göre değişim gösterir. Ayrıca sıfır 80 m² metre kare olan bir daire 2 odalı 700,000 € 900,000 € arasındadır. Fiyat evin bulunduğu semt ve kalitesine göre değişim gösterir. Hamburg’da tek odalı ev kiraları 290 Euro ve 800 Euro aralığında, iki odalı evler 380 Euro ve 880 Euro seviyeleri arasında. 3 odalı evlerde kira fiyatları 600 Euro ve 1.200 Euro arasında değişiyor. Frankfurt’ta sıradan tek odalı evler için kiralar 300 Euro’dan başlayıp 900 Euro’ rakamına ulaşabiliyor. Frankfurt’ta İki odalı evlerde kira fiyatları ise 400 Euro-1050 Euro arasında değişiyor. Üç odalı evler için istenilen kira bedeli 650 Euro 1250 Euro arasındadır. kiralar ödenirken, 4 odalı evler için istenilen kira fiyatlar 990 Euro-2250 Euro bandındadır. Almanya ülkesinin refah düzeyi ve kişi başına düşen gelir baz alındığında Almanya’da ev kiraları fiyatları gayet uygun.

Almanya’da Konut Fiyatları

Avrupa’nın gözbebeği olan Almanya’da korona sebebi ile konut fiyatları yükseldi. Sabah‘ta yer alan habere göre, 2010 yılında bir konut ortalama 277.000 euroya satılırken, 2019 yılında 403.000 fiyat bandına yükseldi. 2020 yılında ise 434.000 euroya satıldı. Fiyat artışına en büyük sebep düşük faiz gösterilirken, 2020 yılının ilk 6 ayında talebin yüzde 7 arttığı bildirildi. Metrekare satış fiyatı da 2019 yılında ortalama 3 .140 euro olan fiyatlar 2020 yılında 3 .330 Euroya yükseldi.

Almanya’da Prefabrik Ev Fiyatları

Almanya’da Prefabrik Ev Fiyatları bizim bildiğimiz beton yapılara göre daha uygundur. Yoğunluk derecesi yüksek olan galvanizli çelikten üretilirler. Prefabrik evlerin bir çok çeşidi bulunur bu yapıların çeşitleri ve isimleri şöyledir.

 • Prefabrik Yapı
 • Prefabrik Ofis Binaları
 • Prefabrik Yemekhane Binaları
 • Prefabrik Yatakhane Binaları
 • Prefabrik WC-Duş Binaları
 • Prefabrik Sosyal Tesis Binaları
 • Prefabrik Sağlık Binaları
 • Prefabrik Eğitim Binaları
 • Prefabrik Ev
 • Tek Katlı Prefabrik Ev
 • Dubleks Prefabrik Ev
Almanya’da ortalama 80 metre kare 3 odası olan prefabrik evin fiyatı 11.000 Euro ile 15.000 Euro Arasında değişmektedir. 40 metre kare 2 odası olan prefabrik evin fiyatı 7.000 Euro ile 10.000 Euro Arasında değişmektedir. Bu yapılarda kalite farkı fiyatları belirleyen en önemli kriterdir.

“Almanya’da Ev Sahibi Olmak” üzerine bir yorum

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org