Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. Johann Wolfgang von Goethe, “İyi olan bu kadar yakınken neden mesafe içinde dolaşalım?” Dedi. Belki de Almanya’da bir tatilden bahsetmiştir . En azından biz böyle yapıyoruz ve balkonların sınırlarının ötesine bir göz atıyoruz. Almanya’da kesinlikle görülmeye değer olan yerleri sizler için bir araya getirdik. İster şehir gezisi , ister aileyle kısa bir mola veya çiftler için romantik bir tatil olsun. Almanya’da her durum için doğru manzaranın yanı sıra Almanya’daki en büyük cazibe merkezlerini bulacaksınız.

1. ==>> Neuschwanstein Kalesi

Neuschwanstein Kalesi

Neuschwanstein Kalesi, uluslararası alanda Almanya’nın en ünlü turistik yerlerinden birisidir. Ayrıca Bavyera’nın en popüler turistik yerlerinden biridir . Her yıl dünyanın her yerinden 1,5 milyonun üzerinde turist masal kalesini görmeye geliyor. Alplerin eteklerindeki konumu, onu Almanya’da da popüler bir seyahat noktası haline getiriyor. Ludwig II’nin planlarına göre Neuschwanstein’da 200 oda olması gerekiyor. Sonunda sadece 15’i tamamlandı. Bavyera Kralı II. Ludwig adına 1869 yılında inşa edilmiştir. Neuschwanstein onun bir ortaçağ şövalyesinin kalesinin mükemmel idealini temsil ediyordu. Bugün buna neo-Gotik tarzda bir yatak odası, orijinal mobilyalı bir oturma odası ve zengin bir şekilde dekore edilmiş taht odası dahildir. Neuschwanstein Şatosu , hem aile gezisi hem de çift olarak tatil için uygundur . Kaleyi her gün 6000 kişi ziyaret ediyor. Ziyaretçi sayısı sınırlı olduğu için biletinizi kesinlikle önceden online olarak rezerve etmelisiniz.

2. ==>> Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı

Brandenburg Kapısı, Berlin’deki en önemli cazibe merkezidir . Başkentteki neredeyse hiçbir kartpostal, fotojenik kapının bir kopyası olmadan yapamaz. Brandenburg Kapısı, 1789’dan 1793’e kadar Dorotheenstadt bulvarının sonu olarak inşa edildi. Brandenburg Kapısı’nın çatısındaki quadriga, 1806’da Napolyon tarafından Paris’e ganimet olarak kaçırıldı. 1814’te Berlin’e döndü. Bugün klasik bina, Alman tarihi ile ayrılmaz bir şekilde bağlantılı olduğu için çok fazla ziyaretçiyi cezbetmektedir. Berlin’in bölünmesi sırasında, Doğu ve Batı Berlin arasındaki sınırda durdu.

Yıllar önce, onu geçmek asla gerçekleştirilemeyecek bir rüya gibi görünüyordu. [ Berlin Gezi Rehberi ]

3. ==>> Speyer İmparatorluk Katedrali

Speyer İmparatorluk Katedrali

Speyer Katedrali, dünyanın en büyük korunmuş Romanesk kilisesidir. Ayrıca ülkemizin en güzel turistik yerlerinden biridir.

1981’de UNESCO, katedrali Dünya Mirası Listesi ilan etti. Eski Speyer kasabasında bir gezinti sırasında, manzara göz ardı edilemez. 8 imparator ve kral ve 4 kraliçe katedralin mahzeninde son dinlenme yerlerini buldu. Crypt girilebilir. Gönderen yaklaşık 60 m yükseklikte görüntüleme platformu Speyer ve bölge üzerinde büyük bir görünümü var. Kilise kulesine giderken, Kaisersaal’a bir göz atmaya değer. Katedralin giriş kapısının üzerinde yer alır. Salonda ressam Johann Baptist Schraudolph’un dokuz anıtsal freskleri var. Katedral yenilendiğinde sökülerek saklandılar. 2012’den beri Kaisersaal’da onlara hayranlık duyuyorsunuz.

Speyer, Almanya’nın en güzel şehirlerinden biridir .

4. ==>>Marienplatz Münih

Marienplatz Münih

Münih’teki merkez meydan, sadece Münih yaya bölgesinin başlangıç ​​noktası noktasıdır. Aynı zamanda burada Bavyera başkentinin birçok turistik yerini de bulacaksınız.

Yeni Belediye Binası başlı başına bir manzara . 1867’den 1909’a kadar inşa edilmiştir ve neo-Gotik tarzdadır. Bitişik binalar ve Marienplatz’da düzenli olarak gerçekleşen birçok etkinlik mevcut. Merkez meydan, Münih’te ve tüm Almanya’da popüler bir cazibe merkezidir. Muhteşem bir meydan Platz alan demektir. Cok gösterişli yapılar mevcut. Baktıkça Marienplatz ne kadar büyüleyici bir yer olduğunun farkına varıyorsunuz. Mutlaka Marienplatz uğrayıp,o havayı ciğerlerinize çekin.

Metropolde bir alışveriş gününe başlamak istiyorsanız Marienplatz da doğru bir başlangıç ​​noktası. [ Münih Gezi Rehberi ]

5. ==>> Dresden Frauenkirche

Dresden Frauenkirche

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra sadece birkaç temel duvarının durduğu , yeniden inşa edildi. Dresden Frauenkirche, 2005’ten beri yeni bir ihtişamla parlıyor. 1945’teki hava saldırılarında tahrip olan Frauenkirche, GDR döneminde harabe bir haldeydi. Kalıntılar bir anıt olarak kullanılacaktı. Restorasyon çalışmaları 1994 yılında başladı. Bugün Dresden Frauenkirche, tarihi nedeniyle uzlaşmanın resmi bir sembolüdür . Yeniden yapılanma sırasında, halen kullanımda olan tüm taşlar titizlikle kataloglandı . Ve yeni inşa edilen kiliseye yerleştirildi. Dresden’in en popüler turistik yerlerinden biridir.

Almanya genelinde özel bir seyahat destinasyonu olarak ün kazanmıştır.

6. ==>> Hamburg’un minyatür harikalar diyarı

Hamburg Minyatür Harikalar Diyarı Miniatur Wunderland

Hamburg’un Speicherstadt’ında dünyayı minyatür olarak deneyimleyebilirsiniz. 2000 yılında kurulan Miniatur Wunderland Hamburg, Alman Ulusal Turist Kurulu diyor ki ! 2017’de Almanya’nın yabancı turistler arasında en çok turist çeken yeriydi. Bu kadar küçük bir alanda, dünyadaki bu kadar çok cazibe merkezine başka nerede hayran olabilirsiniz ? Harz Dağları’na veya hayali küçük Knufflingen kasabasına ve havaalanına göz atabilirsiniz. Kurgusal Knufflingen kasabası yaşıyor. Şehirde ev yangınları, uyuşturucu kaçakçılığı ve gerçekçi sahnelerin sayısız başka temsili var. Minyatür dünyada çok fazla durağanlaşmaması için pek çok teknoloji inşa edildi. Arabalar hareket halinde, gemiler ve model trenler hareket halinde. Ayrıca birçok ışık ve ses efekti vardır.
Minyatür harikalar diyarı Hamburg sizi Amerika, İskandinavya, Hamburg, Alpler, İsviçre ve İtalya’ya da götürüyor.

7. ==>> Mainau Çiçek Adası

Mainau Çiçek Adası

En güzel Alman manzaralarından biri, çiçek adası Mainau’dur.

1951’den itibaren İsveç Kralı Wilhelm’in oğlu Lennart Bernadotte, Mainau’yu çiçek adası olarak bilinen adaya dönüştürmüştür. Ve bu muhteşem manzarayı ziyaretçilere açmıştır. Hobi denizcileri not alıyor: Çiçek adasında adaya özel bir şekilde ulaşmak isteyenler için iskeleler var. İsveç’in ardıllık soyundan istifa etmiş ve kendini tamamen Mainau Çiçek Adası projesine adamıştı. Bernadotte ayrıca Mainau adasındaki kaleyi de restore ettirip ikametgahı yaptı. Bugün harika park manzaralarında yürüyebilirsiniz – çiçekli yataklar ve göz alabildiğine çalılar. İlkbaharda Mainau’da yaklaşık bir milyon lale ve diğer bahar çiçekleri açar .

Yaz aylarında 11.000’den fazla yıldız çiçeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

8. ==>> Moselle Vadisi

Moselle Vadisi

Moselle vadisi, Almanya’nın en eski şarap bölgesidir. Almanya’dan ve yurtdışından gelen turistler için eşit derecede popüler bir seyahat noktasıdır. Bölge özellikle Riesling, Müller-Thurgau, Elbling, Kerner, Bacchus, Dornfelder, Blauer Spätburgunder ve Weißer Burgunder çeşitleri ile tanınır. Burada üzüm bağları arasında yürüyüş yapabilir veya bisiklete binebilirsiniz. Moselle’de bir tekne turu özellikle cennet gibi. Üzüm bağları ve deniz kıyısındaki romantik köy ve kasabalar manzarasıyla kısa tatiliniz eşsiz olacak. Mosel-Saar-Ruwer bağcılık bölgesinde çok sayıda üzüm çeşidi yetiştirilmektedir.

Moselle vadisindeki şarap üreticileri ve şarap tavernalarında bir şarap tadımı için sayısız fırsat mevcuttur.

9. ==>> Nürnberg İmparatorluk Kalesi

Nürnberg İmparatorluk Kalesi

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. Almanya’da seyahat edilecek yerlerden birisi de Nürnberg’deki İmparatorluk Kalesi’dir. Kale yaklaşık 1000 yaşındadır. Asil Hohenzollern ailesinin imparatorluk ikametgahı ve mezarlık koltuğuydu. Bira, kalenin altındaki mahzen koridorlarında saklanır. Altstadthof bira fabrikası, mahzen sisteminin parçalarını olgunlaştırma odaları olarak kullanır. İkinci Dünya Savaşı’nda neredeyse tamamen yıkıldı, ancak daha sonra neredeyse tamamen yeniden inşa edildi. Bugün popüler bir turizm merkezidir. Kalede, kalenin tarihini ve sakinlerini aydınlatan bir müze bulacaksınız. Tarihi odalardaki tur, sizi bugün Kaiserburg Müzesi’nin bulunduğu şövalye salonu, çift şapel ve kemenattan geçiriyor. İmparatorluk kalesinin kale bahçesi özellikle popülerdir.

Kale arazisinde 1425 gibi erken bir tarihte bir bahçe vardı, ancak yüzyıllar boyunca tekrar tekrar değişti.

10. ==>> Düsseldorf Eski Şehir

Düsseldorf Eski Şehir

Dünyanın en uzun barı – buna onlar diyorlar – güzel Kuzey Ren-Vestfalya’daki eski Düsseldorf şehri. Bazı eski bira fabrikaları sadece gastronomik kapılarını açmakla kalmıyorlar. Aynı zamanda bira üretim sanatının perde arkasına da bir göz atmanıza izin verir. Küçük sokaklarda sadece abartılı partiler ve müzik etkinlikleri değil, ünlü Düsseldorf Altbier’i de bulacaksınız.

Akıcı manzaraya ek olarak, Düsseldorf eski şehri, Kuzey Ren-Vestfalya sanat koleksiyonu. Pazar meydanın da eski şehrin en eski binası olan St. Lambertus bazilikası da görülmeye değer.

[ Düsseldorf Gezi Rehberi ]

11. ==>>Nürburgring

Nürburgring

Almanya’daki özel bir cazibe merkezi, Eifel’deki Nürburgring’dir.

1925’ten 1927’ye kadar inşa edilen yarış pisti, adını yakınlardaki Nürburg’dan alıyor. Keskin virajlar ve dik yokuşlar gibi son derece zorlu pist koşulları, Nürburgring’e “Yeşil Cehennem” lakabını kazandırdı. Yarış pisti, Nordschleife, turlarınızı burada özel arabanızla yapabilirsiniz. Bu sizin için çok zor ise , ringin karşısına bir yarış taksisi de atabilirsiniz. Almanya’dan ve diğer Avrupa ülkelerinden amatörler, mükemmel şekilde dönüştürülmüş arabaları ile Nürburgring’e ziyaret ediyor. Toplamda yaklaşık 28 kilometre uzanan yarış pistinin etrafında , tamamen hız tutkunlarına yönelik olarak hazırlandınız. Sayısız bar ve restoran buraya yerleşti.

Ayrıca doğrudan yarış pistine gidebileceğiniz ve gösteriyi güvenli bir mesafeden izleyebileceğiniz birçok yer var.

12. ==>> Lübeck Holsten Kapısı

Lübeck Holsten Kapısı

Geç Gotik Holsten Kapısı, Hansa kenti Lübeck’in simgesel yapısıdır. Eskiden Lübeck şehir kapılarından biriydi ve zengin Hansa kentini dış dünyadan koruyordu . 1863’te Lübeck vatandaşları Holsten Kapısı’nın korunması veya yıkılması konusunda oy kullandı. Sadece bir oyla, politikacılar dönüm noktasını korumak için oy kullandılar. Günümüzde her yıl birçok turist Lübeck’e çekilmektedir.Holsten Kapısı’nın içinde bir müze var. Bu Lübeck Hansa Birliği’nin tarihini temsil ediyor.

Etkileyici Holstentor’a ek olarak, birçok tuğla Gotik binasıyla bitişik eski şehir, Almanya’da mutlaka görülmesi gereken bir seyahat noktasıdır.

13. ==>> Erfurt Katedrali

Erfurt Katedrali

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. Erfurt Katedrali ve Severikirche’nin kilise topluluğu , Erfurt şehir manzarasını tanımlar. Eski şehir ve eşsiz Krämerbrücke ile birlikte en popüler Alman turistik yerlerinden biridir. Kilise toplam 13 çanı çalıyor. Bunlardan biri olan Gloriosa, dünyanın en büyük serbest sallanan ortaçağ kilise çanıdır. İlk kilisenin 752 gibi erken bir tarihte bugünkü katedralin bulunduğu yerde durduğu söyleniyor. Bina ilk olarak 1117’de bahsedildi. Bugün kilisede vitray pencereleri ve koronun büyük ölçüde orijinal iç mekan mobilyalarını görebilirsiniz.

14. ==>> Quedlinburg Eski Şehir ve Üniversite Kilisesi

Quedlinburg Eski Şehir ve Üniversite Kilisesi

Quedlinburg, tarihi eski şehri ve arnavut kaldırımlı sokaklarıyla özellikle etkileyicidir. Şehirde yaklaşık sekiz yüzyıldan kalma yaklaşık 2.000 yarı ahşap ev bulacaksınız. Quedlinburg’un eski şehri, Almanya’daki en büyük alan anıtlarından biridir. Haklı olarak UNSECO Dünya Mirası Sit Alanı’nın bir parçasıdır ve Almanya’da özel bir cazibe merkezidir. Pazarda Rönesans döneminden kalma belediye binası. Schlossberg’de katedral hazinesinin bulunduğu Romanesk kolej kilisesi var.

Quedlinburg’daki diğer güzel yerler, manastır kilisesi St. Marien ile Münzberg, manastır bahçeli St. Petri kilisesi ve Brühl-Park’tır.

15. ==>> Augsburg’daki Altın Salon

Augsburg Altın Salon

Altın Salon, 1615 ve 1620 yılları arasında inşa edildi. Başlangıçta Reichstag için bir toplantı odası olarak planlanmıştı. Bununla birlikte, Otuz Yıl Savaşı ve Reichstag’ın Regensburg’a taşınması, salonun hiçbir zaman işlevinde kullanılmadığı anlamına geliyordu . Altın Salon’da 2,6 kg altın yaprak işlendi. Küçük gibi mi geliyor? 2 gram altın varaktan 1 metrekare yüzey kırılabilir. Augsburg Belediye Binası’nın birinci katındaki Altın Salon eski ihtişamıyla halk sayesinde yeniden parlıyor . 1980’lerin başına kadar, eski mücevherden geriye hiçbir şey kalmamıştı. İkinci Dünya Savaşı’nda belediye binası ve salon tamamen yıkıldı. Ancak o zaman onu orijinaline sadık kalarak yeniden inşa etmeye başladılar.

Bugün Almanya’nın en güzel belediye binalarından biri ve gerçek bir turist mıknatısı.

16. ==>> Europa-Park Rust

Europa-Park Rust

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. Europa-Park Rust, Almanya’nın güneyindeki aileler için popüler bir cazibe merkezidir. Diğer birçok eğlence parkının aksine , kışın birkaç hafta bile açık . 95 hektarlık alanda sonsuz eğlence keyfi yaşayabilirsiniz. Europa-Park, sonu gelmeyen ödüller kazanıyor: Dünyanın en iyi eğlence parkı, yılın otelcisi, en iyi cazibe merkezi ve çok daha fazlası. Alkış. Hatta parktaki 5 temalı otelde bile kalabilirsiniz. 100’den fazla muhteşem sürüş ve nefes kesici gösteri , bu ünlü Alman cazibe merkezindeki tatilinizi özel bir deneyime dönüştürür. Park, başlangıçta kurucu Mack ailesinin sunduğu ürünler için bir sergi alanı olarak planlanmıştı. Eğlence parkı cazibe merkezlerinin geliştirilmesi ve üretimi ile ilgilendiler.

17. ==>>Heidelberg Kalesi

Heidelberg Kalesi

Heidelberg Kalesi, Almanya’nın en ünlü kalıntılarından birisidir. Aynı zamanda uluslararası turistler arasında popülerdir.

Kalenin korunmuş bölümünde kalenin tarihi ile ilgili sergileri görebilir veya geniş bahçelerde yürüyüşe çıkabilirsiniz. Heidelberg Kalesi, 1689’da Güneş Kralı XIV.Louis’den askerler tarafından istila edildi . 1693’te Fransız öncüleri tarafından kısmen havaya uçuruldu. Özel bir vurgu, her yaz yapılan kale aydınlatması ve ardından havai fişeklerdir. Philosophenweg’den Heidelberg’in kale kalıntılarının harika bir manzarasına sahipsiniz .

Bu Neckar’ın diğer tarafında koşuyor ve onun adını taşıyor çünkü şairler ve düşünürler düşüncelerinin burada dolaşmasına izin veriyorlardı.

18. ==>> Sanssouci Sarayı

Sanssouci Sarayı

Brandenburg’un başkenti Potsdam’da çok sayıda kale ve diğer görkemli binalar var . Ancak binaların hiçbiri Sanssouci Sarayı kadar muhteşem değil. Prusya Kralı II. Friedrich, 1745 yılından kalma görkemli konutu yaptırdı. Teraslı bahçeden kaleye çıkan büyük bir açık merdiven, görünüm için belirleyicidir. Ziyaretçiler genellikle II. Frederick’in mezar tabağına patates koyarlar. 1746’dan itibaren Prusya kralı daha fazla patates yetiştirilmesini emretti. Teraslara üzüm ve zeytin ekilirdi. Friedrich II’nin mezarı üst terasta. Orangery Sarayı veya Pfingstberg’deki Belvedere’yi de ziyaret edebilirsiniz .

Yeni Palais, son Prusya Kralı Wilhelm II’nin gözde sarayıydı.

19. ==>> Köln Katedrali

Köln Katedrali

Bu Alman cazibe merkezi dünyaca ünlüdür ve Almanya’daki diğer birçok bina gibi, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndedir. Köln Katedrali, Gotik mimarinin gerçek bir şaheseridir. Köln Katedrali’nin yapım süresi inanılmaz bir 632 yıldı. Çalışma 1248’de başladı ve 1880’de bitti. Kilise, içeride olduğu kadar büyüklüğüyle de etkileyicidir. Ana nef 144 metre uzunluğunda ve tonoz 43 metreden yüksek. 157,22 metre yüksekliğindeki güney kulede 533 basamaktan sonra seyir platformuna ulaşalır . Korodaki Epifani’nin geçmişi 13. yüzyıla kadar uzanır ve Avrupa’daki en büyük ortaçağ kuyumcu eseridir.

Biliyor musun? Fildişi Sahili’nden Notre-Dame de la Paix bazilikası ikinci sırada. Ulm Minster ilk sırada yer alan Köln Katedrali, dünyanın en yüksek üçüncü kilisesidir. Ulm Minster: Dünyanın en büyük kilise kulesi 161,53 m yüksekliğinde , Ulm Minster kilise kulesi havaya uzanır. Dünyanın en büyük kilise kulesi 1890’da tamamlandı.

Ulm Minster’ın inşası 600 yıl önce 1377’de başladı.
Barselona’daki devasa Sagrada Familia’nın inşaatı 1882’de başladı . Bazilika hala bitmemiş. Muhtemelen mimar Antoni Gaudí’nin en ünlü binası 2026’da tamamlanacak.

Bir kilise kulelerinden 172,50 m yüksekliğe ulaşmaktır Ulm Minster’a kilise kulesi üzerinde ve kulede.

20. ==>> Wadden Denizi

Wadden Denizi

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. Doğa severler için, Kuzey Denizi’nin Wadden Denizi gerçek bir vurgu. Gelgitlerin etkisi birçok sahil şeridinde açıkça hissedilebilir . Kuzey Denizi’ndeki Wadden Denizi bölgesinde, deniz tabanının yaklaşık 9.000 kilometrekaresi düşük gelgitte açığa çıkıyor. Su çekildiğinde, orada harika bir yürüyüşe çıkabilir ya da çamurluklar arasında bir at arabasına binebilirsiniz. Wadden Denizi, güneye giderken burada mola veren göçmen kuşlar için de bir dinlenme yeridir. Ünlü kurt kurtlarını Wadden Denizi’nde de bulabilirsiniz.

21. ==>> Leipzig Hayvanat Bahçesi

Leipzig Hayvanat Bahçesi

Biyo çeşitliliği ile Leipzig Hayvanat Bahçesi, tüm Almanya’daki en güzel hayvanlardan biridir.

İngiliz Sheridan Hayvanat Bahçesi Sıralamasına göre ! Leipzig Hayvanat Bahçesi, birkaç yıldır Avrupa’nın en iyi hayvanat bahçeleri arasındadır. Almanya’daki en iyi hayvanat bahçelerinden birisidir. Leipzig’s Rosental’daki parktan Leipzig Hayvanat Bahçesi’ndeki zürafa muhafazasına bakabilirsiniz. Bir çok hayvan türünü yakından görebilirsiniz. 2011’den beri Asya, Afrika ve Güney Amerika’daki hayvanları ve bitkileri devasa bir tropikal salonda izleme şansını bulacaksınız.

Gondwana Land’i tekneyle gezebilir veya kompleksi yürüyerek gezebilirsiniz . Tropik manzaralı iki restoran tatil atmosferi yaratmaktadır.

22. ==>> Rothenburg ob der Tauber eski şehri

Rothenburg ob der Tauber

Eski Rothenburg ob der Tauber kenti gerçeten büyüleyici. Şüphesiz Almanya’nın en güzel ve popüler turistik yerlerinden birisidir. Eski şehrin ortaçağ sokakları neredeyse orijinal haliyle korunmuştur .

İnanılmaz: Şehir, Otuz Yıl Savaşının yıkıcı aşırılıklarından kurtuldu. Çünkü o zamanki belediye başkanı bir Katolik generaline karşı bir bahis kazandı: bir yudumda üç litre şarap içti. Rahat meydanlar, dolambaçlı sokaklar ve yemyeşil parklar sizi Orta Çağ dönemine götürür. Eski şehir hala altı şehir kapısı olan bir surla çevrilidir. İki kişilik romantik yürüyüşlerin önünde hiçbir şey durmuyor.

Rothenburg ob der Tauber sadece küçük bir kasaba. Ama küçük olmasına rağmen, bol miktarda kilise, müze ve diğer tarihi mekanlarla sizi bekliyor.

23. ==>> Anna Amalia Kütüphanesi Weimar

Anna Amalia Kütüphanesi Weimar

Almanya Gezisi Almanya’daki En İyi 23 Gezi. 18. yüzyılda Weimar’daki Anna Amalia Kütüphanesi, edebiyatta özgür düşüncenin güçlendirilmesine büyük katkı sağlamıştır. Wolfgang von Goethe, Friedrich Schiller ve Gottfried Herder ve diğer birçok tanınmış şair ve düşünür, 18. yüzyılın sonu ve 19. yüzyılın başında Weimar’da kaldı. Hoşgörülü hükümdarı Dük Carl August veya annesi Anna Amalia sayesinde, bu zamanın bilginleri özgürce gelişebildiler. Kütüphane, Anna Amalia’nın özel koleksiyonundan yaklaşık 5.000 kitap içermektedir. Özellikle o dönem kadın edebiyatı ve Almanca çevirilerle ilgileniyordu. Kütüphane en çok üç kata yayılan oval rokoko salonuyla tanınır .

Bu yüzden okumayanlar bile kütüphaneye çekiliyor. Bir de 2 Eylül 2004 tarihinde yangın , yaklaşık 50.000 hacimleri ve 18. yüzyıllar için 16. 35 resimlerinde yıkıldı.

1534’ten bir Luther İncil de dahil olmak üzere 28.000 eser kurtarıldı.

 

Almanya Hakkında Kısa Bilgiler

Almanya’da Din ve İnanç

Almaya nüfusunun büyük kısmını Hristiyanlar oluşturmaktadır. Hristiyan nüfus içerisinde ise Protestanlar daha yoğundur. Bunu Katolikler takip eder. Ayrıca pek çok farklı milletten insanın da yaşadığı ülkede Müslümanlık ve Yahudilik inancı da yaygındır.

Almanya’da Konuşulan Diller

Almanya ülkenin resmi dili Almanca’dır. Fakat ülkede her bölgenin kendine has bir diyalektiği vardır. Almanya’daki genç nüfusun neredeyse tümü İngilizce dilini de anadili gibi konuşuyor. Yaşlı nüfusta ise Rusça bilenlerin oranı biraz daha fazladır. Ayrıca ülkede İspanyolca ve Fransızca dilleri yabancı dil olarak konuşulmaktadır.

Almanya’da Yıllık Ortalama Sıcaklık

  • Oca 0oC
  • Şub 1oC
  • Mar 6oC
  • Nis 10oC
  • May 14oC
  • Haz 17oC
  • Tem 19oC
  • Agu 18oC
  • Eyl 15oC
  • Eki 10oC
  • Kas 5oC
  • Ara 2oC
 •  Nüfus: 81.459.000
 • Dili: Almanca
 • Para Birimi: Euro
 • İklim: Ilıman kara iklimi

Almanya’da Bulunan Türkiye Dış Temsilcilikleri

BERLİN BÜYÜKELÇİLİĞİ

Adres: T.C. Berlin Büyükelçiliği Tiergartenstr. 19-21 10785 Berlin

Telefon numarası: 00 49 30 275850

Faks numarası: 00 49 30 27590915

http://berlin.be.mfa.gov.tr

Görev Bölgesi: Almanya

BERLİN BAŞKONSOLOSLUĞU

Adres: HEERSTR.21 14052 BERLIN-DEUTSCHLAND

Telefon Numarası: (00 49 30) 896 80 211, 896 80 223, 896 80 224, 896 80 218

Faks Numarası : (00 49 30) 893 18 98

http://berlin.bk.mfa.gov.tr

Görev Bölgesi: Berlin, Brandenbugrg, Mecklenburg, Vorpommern, Sachsen

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org