Münih Gezi Rehberi

Münih Gezi Rehberi Adını eski dilde keşiş kelimesinden alan Münih, yaşam standartları yüksek önemli bir Avrupa şehridir. Münih’te pek çok güzel tarihi mekân ve aktivite bulunmaktadır, bu nedenle Münih geziniz sadece birkaç günle sınırlı kalmamalıdır. Tarih, kültür, sanat ve doğal güzellikler bu şehirde bir araya geliyor. Münih’te harika bir seyahat geçireceğinizden emin olabilirsiniz.

Münih Gezi Rehberi Münih Hakkında Genel Bilgiler

Münih Hakkında Genel Bilgiler

 
  • Ülke: Almanya
  • Bölge: Bavyera
  • Alan: 310,4 km2
  • Dil: Almanca
  • Ortalama sıcaklık: 8 °C
  • İklim: Hafif
  • Bitki örtüsü: Yayılmış ormanlar
  • GMT arasındaki fark: GMT: +1
  • Telefon Kodu: +089
  • Para birimi: Euro
 

Münih Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

 
Almanya’nın diğer birçok şehrinde olduğu gibi Münih de çok çeşitli yerel ulaşım seçeneklerine sahiptir. Münih Havalimanı şehir merkezine yaklaşık yarım saat uzaklıktadır. Merkeze metro, tramvay, shuttle veya taksi ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında araç kiralama şirketleri mevcuttur. Bu şirketlerden kiralayabileceğiniz araçlar ile şehri dolaşabilirsiniz.
 

Münih’te Toplu Taşıma

 
Münih’te yerel ulaşım tren, tramvay ve otobüs seferleri ile sağlanmaktadır. Metro, şehirde en çok tercih edilen toplu taşıma türüdür. Toplu taşıma ile şehrin hemen her yerine hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Münih’in özelliklerinden biri de şehir içi ulaşımın gün boyu erişilebilir olmasıdır. Gündüz veya gece fark etmeksizin şehri kolayca dolaşabilirsiniz.
 

Münih’i Ziyaret Etmek İçin En İyi Zaman

 
Münih Gezi Rehberi Münih yılın her mevsimi yağmur yağan bir şehirdir. Yaz ayları sıcaktır, ancak yine de yağış olabilir. Münih’e gelirken yağmura hazır olun. Bunun dışında Münih yıl boyunca ziyaretçi aldığı için gezinizi festivaller ve etkinlikler konusunda plan yapmalısınız.
 
Oktoberfest-Munih-Gezi-Rehberi

Münih’teki Festivaller

 
Münih, Almanya ve Avrupa’nın kongre merkezi olarak bilinir. Bu şehirde her yıl yüzlerce kongre düzenleniyor. Ayrıca TollWood Kış Festivali, Opernfestspiele ve Oktoberfest gibi birçok festivale ev sahipliği yapmaktadır.
 
· Oktoberfest (Eylül – Ekim)
 
· FilmfestMünchen (Haziran – Temmuz)
 
· TollWood Kış Festivali (Kasım – Aralık)
 
· Opernfestspiele Festivali (Haziran – Temmuz)
 

Münih Gezilecek Yerler

 
Münih, Roma İmparatorluğu’ndan beri çok önemli bir merkez olmuştur. Şehirde birçok tarihi eser bulunmaktadır. Şehrin tarihi bölgesi Marienplatz civarındadır. Burada birçok tarihi katedral ve kilise yer alır. Meryem Ana Heykeli, Altes Rathaus ve NeuesRathaus’u mutlaka ziyaret edin. Ayrıca şehir merkezinde NeuesRathaus gibi tarihi binaları görebilirsiniz.
 
Münih Gezi Rehberi Marienplatz

Marienplatz

 
Meydan, Rathaus’a, Belediye Binası’na ev sahipliği yapar. Bunun yanı sıra alışveriş caddelerine, Frauenkirche’ye ve İngiliz Bahçesi’ne yakındır. Marienplatz’da ayrıca çok sayıda hoş kafe ve restoran bulunmaktadır. Diğer turistik mekanlara yakın olan merkezi konumu ile bu tarihi kent meydanı Münih’te ilk ziyaret edilecek yerlerden biri olmalıdır.
 

Frauenkirche (Meryem Ana Kilisesi)

 
1468 yılında inşa edilen bu katedral, zengin geçmişinin yanı sıra tarihi mezarlara da ev sahipliği yapıyor. Kulelerinden birine tırmanıp güzel manzarasıyla Münih’in keyfini yukardan çıkarmak mümkündür.
 

Peterskirche (Aziz Petrus Kilisesi)

 
Popüler kulesiyle Peterskirche, ziyaretçilerine Münih silüetinin yanı sıra bu tarihi yapının güzelliğini otantik bir şekilde deneyimleme fırsatı veriyor. Ancak, dik eski basamaklarla tırmanmak oldukça zor olduğundan, Aziz Petrus Kulesi’ni ziyaret etmek biraz zahmetlidir. Kilise aynı zamanda Münih’teki en eski Roma Katolik kilisesidir.
 

NeuesRathaus

 
Yeni Belediye Binası NeuesRathaus, Marienplatz’da yer alır. 1867 yılında inşa edilen Rathaus,Glockenspiel’e de ev sahipliği yapmaktadır. Mevsime bağlı olarak, Glockenspiel’in birkaç ayda bir değişen farklı müziklerle performans gösterdiğini görebilirsiniz.
Münih Gezi Rehberi Bavyera

Münih’te Nerede Kalınır?

 
Münih Gezi Rehberi Münih şehri önemli bir kongre merkezi olduğu için geniş bir konaklama yelpazesi sunuyor. Ancak büyük çaplı etkinliklerde otel bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu nedenle, gelmeden önce, o sırada önemli bir etkiinlik olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca otelinizi erkenden ayırtmayı unutmayın. Ludwigsvorstadt, Maxvorstadt ve Altstadt-Lehel şehir merkezinde en popüler otellerdir. Ayrıca Hotel Concorde, Arthotel ANA Diva, Hotel an der Oper ve Hotel Amb gibi uygun fiyatlı oteller de bulabilirsiniz.
 

Münih’te Ne Yenir?

 
Münih Gezi Rehberi Alman mutfağının çoğu Münih’te keşfedilebilir. Şehir merkezinde hem geleneksel hem de modern birçok restoran bulacaksınız. Buradaki yemeklerin çoğu domuz ve sığır eti ile yapılır. Schwarzreiter, Münih için bir et yemeğidir. Ayrıca ünlü Bavyera kahvaltısını ve geleneksel Alman keklerini de tatmalısınız. [ Berlin Gezi Rehberi ]
 
· Schwarzreiter: BrennerOperngrill
 
· Bavyera kahvaltısı: Bratwurstherzl
 
· Alman kekleri: CafeFrischhut
 

Münih’te Alışveriş

 
Münih Gezi Rehberi Münih, sadece kongre ve festivaller ile değil, modasıyla da Avrupa’nın önde gelen şehirlerinden biridir. NeueStrasse Caddesi, Münih’in moda merkezlerinden biridir. Theatinerstrasse, Kaufingerstrasse ve Residenzstraße de birçok ünlü moda mağazası sunmakta. Şehir merkezinde, sevdiklerinize hediyeler alabilirsiniz. Mevcut tatilinizi hatırlamanız için hatıra eşyaları bulabilirsiniz. Ayrıca Münih şehrinde geleneksel hediyelik eşya satan çok sayıda dükkan bulunmaktadır.

Münih Gece Hayatı

 
Münih Gezi Rehberi Münih, gece hayatı meraklıları için eşsiz olanaklar sunuyor. Genellikle şehrin güney kesiminde yer alan eğlence merkezleri bütün gece açıktır. Glockenbachviertel ve Schwabing semtlerinde istediğiniz eğlence tarzını bulabilirsiniz. Eğlenceleriyle ünlü Glockenbachviertel bölgesinde çok sayıda gece kulübü bulunuyor.
Münih Gezi Rehberi
 

Münih’i Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 
Diğer Alman şehirlerinde olduğu gibi Münih’te de mevsim fark etmeksizin yoğun yağış görülmektedir. Önlemlerinizi aldığınızdan emin olun ve yanınıza yağmurluk veya şemsiye almayı unutmayın. [ Düsseldorf Gezi Rehberi ]

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri