Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021

Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart, Güneybatı şehirlerinden biridir ve Baden-Württemberg bölgesinin başkentidir. Şehir resmi kayıtlara göre 13. Yüzyılda kurulmuş olmasına rağmen, geçmişi Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır. Bugün Stuttgart, kozmopolit doğası, eşsiz mimari dokusu ve kültürel mirasının yanı sıra bir üretim merkezi ile tanınmaktadır.

Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler Önemli Bilgiler

 

Stuttgart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

 
Stuttgart Havalimanı
Stuttgart Havalimanı şehir merkezine 13 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Stuttgart şehir merkezine halk otobüsü, tren, taksi ve araba ile ulaşabilirsiniz. 122, 806 halk otobüsü sizi şehir merkezine götürecek ve 812/813, 828, X10, X60. Express X3 halk otobüsleri sizi şehrin farklı bölgelerine ve diğer önemli ilgi noktalarına götürebilecek. S-Bahn treni havaalanında hafta içi her yirmi dakikada bir ve hafta sonları 30 dakikada bir hizmet veriyor. Yolculuk 3,70 Euro’ya mal oluyor ve yaklaşık 25 dakika sürüyor. Stuttgart havalimanında 7/24 hizmet veren birçok taksi bulunmaktadır. Havalimanından şehir merkezine yolculuk yaklaşık 35 Euro’ya mal oluyor.
 

Stuttgart’ta Toplu Taşıma

 
Stuttgart Toplu Taşıma
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart’ta ulaşım için halk otobüslerini, metroyu, tramvayları ve taksileri kullanabilirsiniz. Stuttgart şehrinde, çeşitli fiyatlar ve sürelerle özel turist kartları sunmaktadır. Stuttgart’ın halk otobüsü, metro ve tramvay ağı VVS tarafından işletilmektedir. Stuttgart’ta dolaşmak için taksileri de kullanabilirsiniz. Taksimetre açılış 3 avro ve kilometre başına 2,40 avroya mal oluyor.
 

Stuttgart’ı Ziyaret Edecek En İyi Zaman

 
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart, yıl boyunca yüksek yağış ihtimali olan nemli bir karasal iklime sahiptir. Stuttgart’ta en sıcak ay Temmuz ayıdır, Stuttgart’ta en soğuk ay ise Ocak ayıdır. Stuttgart’ı sonbaharda ziyaret etmenizi öneririz çünkü yağmur beklentisi düşük ve hava sıcak. Ayrıca, sunduğu her şeyin tadını çıkarmak için Stuttgart’ta en az iki veya üç gün kalmanız önerilir.
 

Stuttgart’taki Festivaller

Stuttgart Festivalleri
 • Stuttgart Yaz Festivali (Ağustos)
 • Frühlingsfest (Nisan, Mayıs)
 • Marienplatz Festivali (Temmuz)
 • JazzOpen Stuttgart (Temmuz)
 • Işık Festivali (Temmuz)
 • Noel Pazarı Stuttgart (Kasım, Aralık)
 

Stuttgart Gezilecek Yerler

 
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart, benzersiz cazibe merkezlerine sahip eşsiz bir Alman şehridir. Modern müzeleri, tarihi yapıları ve kültürel mirası sayesinde milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır.
 

Mercedes-Benz Müzesi

 
Stuttgart birinci sınıf otomobil endüstrisi ile tanınır. Mercedes-Benz Müzesi, size otomobil tarihi ve geleceği hakkında fikirler verir. Bu müzede 160 araba ve 1500’den fazla eser sergiliyor. Mercedes-Benz Müzesi, her yıl milyonlarca ziyaretçisi ile şehrin en çok ziyaret edilen müzesidir.
 

Staatsgalerie Stuttgart

 
Staatsgalerie Stuttgart, 1843 yılında kuruldu. Ve şehir merkezinde eşsiz bir binada yer alan bir sanat müzesidir. Bugün müze, Avrupa’nın önde gelen modern sanat müzelerinden birisidir. Muhteşem bir klasik resim koleksiyonuyla da farklılık göstermektedir.
 

Ludwigsburg Konut Sarayı

 
Ludwigsburg Konut Sarayı, Avrupa’nın en büyük Barok tarzı binalarından biridir. aynı zamanda “Svabya’nınVersay’ı” olarak da bilinir. Yapımına 1704 yılında başlanmış ve 1733 yılında tamamlanmıştır. Ludwigsburg Konut Sarayı, şehir merkezine 15 km uzaklıkta yer alır. Ziyaretçilerine muhteşem manzaralar sunar.
 

Esslingen

 
Esslingen, neredeyse her şeyin daha sessiz ve daha basit olduğu başka bir dönemi hatırlatan bir ortaçağ bölgesi gibidir. İlçe, renkli konutları, eski kiliseleri, tabiat parkları ve kaleleri ile ünlüdür. Esslingen, şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta bulunuyor.
 

Schlossplatz

 
Schlossplatz, Stuttgart’ın en büyük meydanıdır ve şehrin kalbinde yer almaktadır. – “NeuesSchloss” ve “Kunstgebäude Stuttgart” gibi birkaç önemli tarihi simge yapıya ev sahipliği yapar.
 

Stuttgart’ta Nerede Kalınır?

 
Stuttgart Nerede Kalınır?
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart’a ilk kez geliyorsanız ? Stuttgart-Mitte semtinde bulunan çeşitli otellerde şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Bu oteller şehrin tarihi simge yapılarının çoğuna, yerel restoranlara ve alışveriş mekanlarına yürüme mesafesinde olacaksınız. Daha sakin bir tatil arıyorsanız, Wangen semtindedoğal manzaralara sahip birçok harika otel yer alır. [ Hannover Gezi Rehberi ]
 

Stuttgart’ta Ne Yenir?

 
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart, geleneksel ve modern mutfakların buluştuğu bir şehirdir. Stuttgart’ta dünyanı en lezzetli geleneksel tarifleri sunan birçok birinci sınıf restoran var. Geleneksel Alman Tarifleri.
 
 • · Türk Mutfağı: Restaurant Aspendos, Alaturka
 • İtalyan Mutfağı: Valle, Perbacco
 • Tokio Yemek: Japonca
 • Doğu Afrika Mutfağı: AmbienteAfrica
 • Tayvan Mutfağı: KwanKao
 • Yunan Mutfağı: Küçük Yunan Tavernası
 

Stuttgart’ta Alışveriş

 
Stuttgart Alışveriş
Stuttgart-Mitte bölgesinde çikolata, giyim ve mücevher, seramik tabak gibi bir çok eşya alınabilir. Eski kitap ve mum gibi otantik Stuttgart hediyelik eşyalarını da alabileceğiniz birçok hediyelik eşya dükkanı var. Ayrıca “Königstraße” çevresinde birçok uluslararası marka ve yerel satıcıyla karşılaşabilirsiniz.
 

Stuttgart’ta Gece Hayatı

 
Almanya Stuttgart Hakkında Bilgiler 2021. Stuttgart, hareketli bir gece hayatı ortamına sahiptir. Ziyaretçilerine çeşitli gece hayatı seçenekleri sunmaktadır. Gece hayatı “Hirschstraße” ve “Geißstraße” çevresindeki “Stuttgart-Mitte” ve “Rathaus” yoğunlaşır. Muhteşem iç tasarımı ve lezzetli menüsü ile “Yart” şehrin en iyi barlarından biridir.
 

Stuttgart’ı Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 
Stuttgart Ziyaret Etmeden Önce Bilmeniz Gerekenler
 • Stuttgart’ta her an yağmur yağabilir. Mevsim ne olursa olsun yanınızda yağmurluk getirmeniz tavsiye edilir.
 • Stuttgart bisiklet dostu bir şehirdir. Şehri bisikletle keşfetmek daha kolay ve eğlencelidir.
 • Şehirde birçok döviz satıcısı ve banka var.

Yorum yapın

] }
meritking güncel giriş meritking meritking giriş kingroyal kingroyal güncel giriş madridbet güncel giriş madridbet giriş
1melek.com Kedi isimleri petinya.org