PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları 2023

PUBG Mobile Hassasiyet Ayarları, hareket, yön, nişan alma, geri tepme ve isabetin temel unsurudur. İdeal hassasiyet olmadan profesyonel olarak veya iyi bir performanslı pubg mobile oynayamazsınız. Hassasiyet ayarı genel oyunun kilit unsurudur. Bu nedenle, hassasiyet sizi profesyonel bir oyuncu yapmada en önemli rollerden birini oynuyor. Bu hassasiyet ayarları geri tepmeme de size yardımcı olur ve sizi adeta bir geri tepme kontrolü ustası yapar. O halde, daha fazla vakit kaybetmeden hemen tavsiyelere geçelim.


Pubg Hassasiyet Ayarları Mobil Kodları

6893-4053-1849-2457-827 Kodlar bu şekilde.

Bu yazının sonunda pubg mobile hassasiyet ayarlarını öğrenmiş olacaksınız. Pubg mobile lite hassasiyet ayarları için mükemmel bir hassasiyet ayarı elde edeceksiniz. Yakın dövüş bu hassasiyetle büyük ölçüde artırılabilir. Geri Tepmeniz neredeyse sıfır olacak. Mükemmel jiroskop hassasiyeti elde edeceksiniz. Nişan hassasiyetinizde nasıl ustalaşacağınızı öğreneceksiniz. Pubg mobile en iyi hassasiyet ayarlarına giriş yapalım.

Pubg Mobile Sıfır Geri Tepme İçin En İyi Hassasiyet Ayarı

Pubg Mobile’da Hassasiyet Ayarı Nedir? Şimdi, Pubg mobile için mükemmel bir hassasiyet seçme zamanı. Ancak pubg mobile’da mükemmel bir hassasiyet seçmeden önce duyarlılığın nasıl çalıştığını tam olarak anlamanız gerekecek. Temel olarak, hemen hemen her popüler pubg mobile oyuncusunun kullandığı ve hepimizin bildiği Pubg Mobile’da dört çeşit hassasiyet vardır.

   1. Serbest Bakış Kamera Hassasiyeti
   2. Üçüncü Kişi Kamerası Duyarlılığı
   3. ADS Hassasiyeti
   4. Jiroskop Hassasiyeti

Serbest Bakış Kamera Hassasiyeti

Temel olarak, Serbest Bakış Kamera hassasiyeti, oyuncuların hareketi olmadan 360°’lik bir alanı kontrol etmek için kullanılır. Bakış butonu yardımı ile kullanılabilir. Temel olarak, bu hassasiyet oyununuzu geliştirmede önemli değildir. En İyi Serbest Bakış Kamera Hassasiyeti 110’dur. Daha geniş bir bölgeye görsel olarak tarama yapma imkanınız olur.

Üçüncü Kişi Kamerası Duyarlılığı

Üçüncü şahıs hassasiyeti (TPS), ateş etmediğiniz zamanki hassasiyetinizdir. Dürbün açmadan karakterinizi arkadan gösteren kameradır.

 

Kamera tipi Duyarlılık
3. Kişi No Scope Gyro Oyuncular için %150 ve %120
1. Kişi No Scope Gyro Oyuncular için %145 ve 130
Red Dot, Holografik, Amaç Yardımı %60
2x Scope Gyro Oyuncular için %40 ve %24
3x Scope Gyro Oyuncular için %22 ve %14
4x Scope ve VSS Gyro Oyuncular için %15 ve %12
6x Scope Gyro Oyuncular için %12 ve %8
8x Scope Gyro Oyuncular için %7-8 ve %10

Gyro oyuncu derken anlatılmak istenen jiroskop kullanan oyunculardır. İstenilirse ayarlarsan jiroskop aktif edilebilir. (uyumlu bir mobil cihazınız varsa önerilir.)

ADS Hassasiyeti

Temel olarak, ADS Hassasiyeti, bir silah ateşlendiğinde hassasiyetin çalışmasıdır. Çünkü ateş ederken ve ateş etmezken silahı kontrol etmenin çok farklı yönleri vardır. Üçüncü şahıs ve Birinci şahıs kamerası arasında da hassasiyet farkı vardır.

ADS Hassasiyetinizi daima Üçüncü şahıs hassasiyetinden daha düşük tutun.

 

Kamera tipi Duyarlılık
3. Kişi No Scope %150
1. Kişi No Scope %120
Kırmızı Nokta, Holografik %60
2x Scope %40
3x Scope %22
4x Scope %16
6x Scope %12
8x Scope %7

Jiroskop Hassasiyeti

Jiroskop hassasiyeti eğer ustalaşırsanız sizi kesinlikle profesyonel bir oyuncu yapabilir. Jiroskop hassasiyeti, cihazınızı hareket ettirerek çalışır. Jiroskopta, sadece cihazınızı aşağı doğru hareket ettirerek silah geri tepmelerini kolayca kontrol edebilirsiniz.

 

Kamera tipi Duyarlılık
3. Kişi No Scope 300%
1. Kişi No Scope 300%
Kırmızı Nokta, Holografik 300%
2x Scope 300%
3x Scope %33
4x Scope %43
6x Scope %35
8x Scope %26

Pubg’de Aim Assist nedir?

Aim Assist, oyunun oyun içi mekanizmasıdır. Bu, oyuncuların daha iyi nişan almasına yardımcı olur. Aim Assist, Red dot ve Holo görüşü için daha iyi çalışır.

PUBG Mobile’da nişanımı nasıl geliştirebilirim?

PUBG Mobile’da nişanınızı geliştirmek için yapabileceğiniz birçok uygulama var. Örneğin, Eğitim Odasında çalışmak, Farklı hassasiyet ve iyi bir cihazda oynamayı denemek önemlidir.

PUBG hassasiyetini nasıl ayarlarım?

Her şeyden önce, ayarları açın ve ardından Duyarlılık sekmesini açın. Şimdi aşağı kaydırın ve Pubg Mobile için verilen en iyi hassasiyet ayarlarını uygulayın.

PUBG Mobile hassasiyet ve dürbün ayarları, PUBG Mobile oyuncularının zafer alabilmesi için temel unsurlar arasında yer alıyor. Bu oyunda ADS (nişan alma) ayarları çok önemlidir ve oyuncuların daha iyi nişan almalarını ve atış yapmalarını destekler.

PUBG Mobile’da Dürbün Nasıl Düzenlenir?

Dürbünü PUBG Mobile’da ayarlayabilirsiniz. Ekranın sağ alt köşesindeki ayar düğmesine dokunuyorsunuz. Dürbün ayarı burada, Toplama (loot) ve Ses ayarları arasında mevcuttur. Ardından, Dürbünsüz, Kırmızı Nokta Görüş ve Eğik Görüş için artı işaretinin rengini ve stilini seçebilirsiniz. Ayrıca Holografik Görüş, 2x ve 3x dürbünlerin nişan alma noktalarının rengini de seçebilirsiniz. Oyuncuların seçebileceği dört nişangah stili ve sekiz renk vardır.

Ayrıca, bu ayar bölümünde, Hızlı Dürbün Açma seçeneğini etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı da seçebilirsiniz. Bu özellik, oyuncuların dürbünü hızla donanmasına ve değiştirmesine olanak tanır. Ardından, dürbünü değiştirmek için sırt çantasına gitmenize gerek yok. Bu özellik çok kullanışlıdır. Bu nedenle, PUBG Mobile En iyi Hassasiyet Ayarları için etkinleştirmelisiniz.

PUBG Mobile En İyi Hassasiyet Ayarları: Kontroller

Ardından, en iyi kontroller için PUBG Mobile Görüş düğmesini ayarlamanız gerekir . Kontroller ayarında ayarlanabilir ve ayarlanabilir. Kontroller ayarı bölümünde, Klasik mod ve Alan modu için dürbün düğmesini ayarlayabilirsiniz. Ardından, her oyun modu ve perspektif için dürbün düğmesini ayarlamak için her ayar bölümüne giriş yapın.

Dürbün butonunu ekranın sol veya sağ kenarlarına yerleştirmelisiniz. Böylece başparmağınız veya parmaklarınız bu düğmeye kolayca ulaşabilir. Ardından, çubukları sürükleyerek dürbün düğmesinin düğme boyutunu ve şeffaflığını ayarlamanız gerekir. Bir perspektif için dürbün düğmesini ayarlayabilir ve diğerinin düzenini kopyalamayı seçebilirsiniz.

Bu özellik, her şeyi yeniden ayarlamak zorunda kalmadan her iki perspektif için de aynı kontrol düzenine sahip olmanızı sağlar. 2 parmak pençeli kontroller için dürbün butonunu başparmağınızın ulaşabileceği noktaya yerleştirmelisiniz. Veya 4 parmak pençeli kontroller için düğmeyi ekranın üst kısmına sürükleyebilirsiniz. Ardından, dürbünü hızlı bir şekilde açmak için işaret parmağını kullanabilirsiniz. Ayrıca, profesyonel oyuncular genellikle hızlıca açıp atış yapmak için düğme boyutu seviyesini yüksek bırakmayı tercih ederler. Bu arada, düşmanları tespit etmeyi kolaylaştırmak için şeffaflık seviyesini düşük bırakırlar. Şeffaflığı çok yüksek bırakırsanız, nişan düğmesi ekranın büyük bir köşesini kaplayacaktır.

PUBG Mobile En İyi Ayarları: Hassasiyet

PUBG Mobile en iyi hassasiyetine sahip olmak çok önemlidir. Nişanın hassasiyet ayarı, oyuncular etrafa baktığında grafiklerin hızını ve dalgalanmasını etkileyecektir. Varsayılan ayar, oyuncular için en ideal ayardır.

Varsayılan kamera hassasiyeti ayarları, TPP için %95 ila %100 ve FPP için %70 ila %75 olmalıdır.

Red Dot, Holografik ve Iron Sight: %50 – 55.

 • 2x scope: %30 – 35.
 • 3x scope: %20 – 25.
 • VSS ve 4x scope: %15 – 18.
 • 6x ve 8x scope: %10 – 13.

Kamera Hassasiyeti Ayarları

En iyi kapsam hassasiyetine sahip olmak için en iyi kural şudur: dürbün seviyesi ne kadar yüksekse, hassasiyet o kadar düşük olmalıdır. Bu, kısa mesafeli nişangâhların ve dürbünlerin hassasiyet seviyesini yüksek bırakmanız gerektiği anlamına gelir. Buna karşılık, oyuncular 4x, 6x ve 8x gibi uzun menzilli dürbünleri düşük hassasiyet seviyelerinde bırakmalıdır. Örneğin:

Red Dot, Holografik ve Iron Sight: %50 – 55.

   • 2x scope: %30 – 35.
   • 3x scope: %20 – 25.
   • VSS ve 4x scope: %15 – 18.
   • 6x ve 8x scope: %10 – 13.

PUBG Mobile’da En İyi Nişan Ayarları İçin ADS Hassasiyet Ayarları

ADS, orta ve uzun menzilli savaş için önemli bir beceridir. İyi bir ADS hassasiyeti ayarı, silahın geri tepmesini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Ardından, nişangâhları ve dürbünleri kullanırken daha isabetli nişan alabilir ve ateş edebilirsiniz. ADS hassasiyet ayarı kameranın hızını etkilemez. Sadece görüş açısını hedeflemek için kapsamı açtığınızda önemlidir.

Spesifik olarak, nişan aldığınızda ve dürbünle ateş ettiğinizde silah hareketini etkileyecektir. PUBG Mobile’daki iyi ADS hassasiyet kapsamı ayarları, bir profesyonel gibi oynamanıza ve daha fazla zafer almanıza yardımcı olacaktır. İşte bu oyunda uygun bir ADS ayarlarına bir örnek:

Red Dot, Holografik ve Iron Sight: %55 – 60.

   • 2x scope: %37 – 43.
   • 3x scope: %30 – %34.
   • VSS ve 4x scope: %25 – %30.
   • 6x scope: %20-24
   • 8s scope: %10 – 14.

Jiroskop Hassasiyet Ayarları

Son olarak, Jiroskop hassasiyet seviyelerini ayarlamanız gerekir. Bu özellik, cihazlarınızın gerçek hareketleriyle nişan alma ve görüş belirlemeyi kontrol etmenizi sağlar. Bu bilmeniz gereken jiroskop hassasiyeti için bir öneridir.

Red Dot, Holografik ve Iron Sight: %90 – 95.

   • 2x scope: %115 – %125.
   • 3x scope: %60 – 65.
   • VSS ve 4x scope: %45 – 55.
   • 6x scope: %40 – %44
   • 8s scope: %30 – %34.

Bu oyunu profesyonel bir oyuncu gibi oynamak için, jiroskopu kullanmak için Temel Ayar’a gidin. Ardından, Jiroskop seçeneğinde Her Zaman Açık veya Açık seçeneğini belirleyin. Always On’u seçerseniz, bu özelliği hem ADS hem de hipfire ateşi için kullanabilirsiniz. Dürbün Açık seçildiğinde, bu özellik yalnızca dürbünü açtığınızda çalışır.

Yorum yapın