Almanya’da En İyi Aktiviteler

Almanya’da En iyi Aktiviteler Almanya, Türk seyahat severlerin en gözde rotaları arasında bulunuyor. Hem konum olarak çok uzak olmamasından hem de gezilecek yerlerin fazla olmasından dolayı popüler bir yer. Ama eminiz ki Almanya’da eğlence dolu bir tur yapabilecek olmakta burayı turistler tarafından çok cezp edici kılıyor. Sizler için ülkedeki eğlence mekanlarını sırası ile kaleme aldık. Almanya’da Eğlenceli Vakit Geçirebileceğiniz Mekanlar Bol bol eğlenebileceğiniz bir Almanya turu için bu mekanlara kesinlikle uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Almanya Tema parkları

Almanya’da En iyi Aktiviteler Almanya’nın tem parkları bol bol çeşitli eğlence imkanı sunuyor. İsterseniz aksiyon dolu mekanlar isterseniz de tur sırasında küçük bir eğlence molası için uygun yerler var. Almanya’nın tem parkları çocuklu aileler için popüler bir destinasyon olmasını sağlıyor. Tema parklar o kadar çeşitli ki hangisine gireceğinize karar vermeniz biraz zor olabilir. Aynı zamanda her yıl bu mekanlara ek olarak ilgi çekici yeni mekanizmalar ekleniyor.

Europa-Park, Playmobil Fun Park, Phantasialand, Legoland Germany ve Heide Park Almanya’daki en popüler tema parklar arasında. Bu parklarda çeşitli büyüklüklerdeki rollercosterlara binebilirsiniz. Büyük küçük herkese göre bir eğlence makineleri bulunuyor.

Almanya Hayvanat bahçeleri

Almanya’daki çocuklar ile seyahat ederken gezebileceğiniz çok sayıda hayvanat bahçesi bulunuyor. Hayvanat bahçelerinde sadece çocuklar değil yetişkinler de çok eğlenceli dakikalar geçiriyorlar. Almanya’daki hayvanat bahçeleri yılda 40 milyondan fazla inanı ağırlıyor. Bahçelerde vahşi yaşam havyalarını yakından görme fırsatı bulabiliyorsunuz. Filler, aslanlar, maymunlar, sürüngenler ve daha fazlası…

  • Berlin Hayvanat Bahçesi [ZOO Berlin]
  • Augsburg Hayvanat Bahçesi
  • Köln Hayvanat Bahçesi
  • Dresden Hayvanat Bahçesi
  • Hannover Hayvanat Bahçesi

Almanya’da gezebileceğiniz hayvanat bahçeleri arasında yer alıyor.

Almanya Indoor aktivite mekanları

Almanya Indoor aktivite mekanları

Tema parklar ve hayvanat bahçeleri gibi açık alanlar tercihiniz değilse o zaman size eğlenceli kapalı alanları önereceğiz. Oyunlar, spor, eğlence ve heyecanı bir arada bulabileceğiniz indoor aktivite mekanları Almanya’da çok popüler. Alamanya turu kış ayına denk geldiyse eğlenceden yoksun kalacağınız anlamına gelmiyor. Bu kapalı mekanlarda bol bol eğlenebilirsiniz. Çocuklu ailelerinde tercih edebileceği güzel yerler bulunuyor.

Almanya’da gidebileceğiniz indoor aktivite alanları şunlardır.

  • LEGOLAND Discovery Centre Berlin
  • Bilim Merkezi Spectrum
  • Bottrop Kapalı Skydiving Merkezi
  • Phänomenta Flensburg
  • Hagenbeck Tropical Aquarium bulunuyor.

Almanya’da Farklı Deneyimler Tadabileceğiniz Mekanlar

Eğlence anlayışı biraz daha farklı olan seyahat severler illaki vardır. Almanya’da tam onlara göre yerler var. Mesela Babelsberg Film Parkı’nda filmlerin perde arkasını keşfedebilirsiniz. Kleinwelka’da tarih öncesi bir hayvanat bahçesi.

Geçmiş zamanlarda yaşayan dinozorları ve hayvanları bu park içerisinde keşf edebilirsiniz. Madame Tussauds Berlin’de bal mumundan yapılmış çeşitli kişilerin heykellerini yakından görebilir fotoğraflar çekilebilirsiniz. Diyalog Müzesi ile karanlıkta dünyayı keşfe çıkabilirsiniz. Daha pek çok Almanya’da gezebileceğiniz bu tarz mekan bulabilirsiniz.

 

 

Yorum yapın