Kamp Alanları Türkiye ile Bu Yıl Tatiller Çok Eğlenceli

Bu yıl küçük büyük binlerce aile, kamp alanları Türkiye listelerini inceleyerek hem bütçesine hem de zevkine uygun tatil yerleri tercih etti. İçinde bulunduğumuz sağlık koşulları söz konusu olduğunda bu tercihin yapılması ise çok da şaşırtıcı bir durum değildir. Eğer siz de eşsiz ve sağlıklı bir tatil yapmak istiyorsanız, Türkiye’nin en iyi kamp alanları listemizi inceleyiniz!

En İyi Kamp Alanları Türkiye Listesi

Kamp Alanları Türkiye; Her yönü ile eşsiz bir ülke olan Türkiye’de son yıllarda kamp turizmi oldukça ilgi görmeyi başarmıştır. Şehir hayatından sıkılan binlerce çalışan, ailesi ile sessiz ve sakin bir tatil planı yapmaya ihtiyaç duymaktadır.

Hele bir de köy kültürü olmayan bir aileden geliyorsanız, doğayla buluşmanın tek yolu kamp ve doğa gezilerinden geçmektedir. İşte, ülkemizdeki en iyi kamp alanları ve özellikleri! Türkiye’de harika kamp alanı seçimlerimize göz atın. Türkiye’de kamp alanı rezervasyonu yapan konuklar arasında popüler yerlerin listesi aşağıda yer almaktadır.

1 – Kazdağları – Balıkesir – Çanakkale

Kazdağları - Balıkesir - Çanakkale
Kazdağları – Balıkesir – Çanakkale

Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinden olan Balıkesir ve Çanakkale’nin birleştiği o özel dağda, Kazdağları’nda kamp yapmak çok eğlenceli. Kamp alanları Çanakkale listesinde de ilk sırada yer alan bu eşsiz ortamda kamp yapmak için çok sayıda firma ile anlaşabilirsiniz. Tercihinize göre kahvaltı, öğlen yemeği ve akşam yemeği hizmetleri alabilir ya da kendi yemeğinizi kendinizin yaptığı hizmetleri tercih edebilirsiniz. Önemli olan sizin bu tatili nasıl geçirmek istediğinizdir.

2 – Ölü Deniz – Muğla

Ölü Deniz - Muğla
Ölü Deniz – Muğla

Kamp alanları Türkiye listesinin ikinci sırasında yer alan Ölü Deniz, bir doğa harikasıdır. Yerli ve yabancı milyonlarca turiste ev sahipliği yapan bu eşsiz manzarayı yaşamak ve bu manzaranın içinde kendinizi yeniden bulmak istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Neredeyse sıfır denecek kadar duru denizi, mis gibi orman havası ve eşsiz plajı ile Ölü Deniz kamp alanları sizleri bekliyor.

3 – Yedigöller – Bolu

Yedigöller - Bolu
Yedigöller – Bolu

Türkiye’nin en serin kamp alanlarından biri olan Bolu Yedigöller ‘de tatil bir başka. Mis gibi çam ormanlarından gelen esinti ile yaz sıcaklarından kaçmak ve doğada bir tatil planlamak istiyorsanız, Yedigöller tam istediğiniz tercih.

4 – Marmaris – Muğla

Marmaris - Muğla
Marmaris – Muğla

Türkiye’nin en iyi plajları arasında da yer alan Marmaris kamp turizmi için de çok elverişli. Marmaris’de diğer kamp alanları içerisinde bulunan restoran, büfe ya da alışveriş noktaları bulunmuyor. Bu özel alan tamamen doğal kamp turizmi için hazırlanmış durumdadır. Açık alanda ateş yakmanın yasak olduğu alanda şömineler içerisinde mangal ya da ateş yakmak serbest.

5 – Cunda Adası – Ayvalık

Cunda Adası - Ayvalık
Cunda Adası – Ayvalık

Balıkesir Ayvalık’ta yer alan Cunda Adası kamp tutkunlarının en sevdiği tatil beldeleri arasında yer alıyor. Öyle ki kampseverlerin hem deniz hem de doğa turizmi için tercih ettiği Cunda Adası’nda çok sayıda kamp firması da yer alıyor. Duş, banyo, WC, büfe ve konaklama seçenekleri ile oldukça lüks tesisleri olan bu kamp merkezinde hem doğa hem de kamp severler bir araya geliyor.

Yurt dışı uçuş kısıtlamaları nedeniyle belki Amazon Ormanı içerisinde kamp yapma fırsatınız olmayacak. Ama bu yaz için Türkiye kamp alanı listesinden kendinize uygun olanı seçebilir, bütçe dostu kamp malzemeleri alarak bu yazı hem eğlenceli hem de ekonomik hale getirebilirsiniz.Türkiye’nin en büyük ikinci gölü konumunda olan Tuz Gölü nerede ? Tuz Gölü, gezilecek en güzel rotalar.
Tuz Gölü Nerede ve Nasıl Gidilir?